MHMP: Praha zkoumá publikum „kultury online“

04.08.2020 19:33 | Zprávy

Hlavní město Praha ve spolupráci s katedrou produkce DAMU provádí formou dotazníkového šetření průzkum zaměřený na současnou situaci v oblasti kultury v online prostředí a její publikum s ohledem na zvýšenou nabídku i poptávku v souvislosti s pandemií koronaviru. Výsledky průzkumu se mimo jiné zohlední v grantových řízeních pro kulturní projekty.

MHMP:  Praha zkoumá publikum „kultury online“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Nové radnice, sídla pražského magistrátu

Primárním výstupem průzkumu je identifikace cílových skupin publika, pro které kulturní organizace vytváří kulturní obsahy přístupné online. Dalším cílem je zjistit, jaké jsou motivace diváků pro vyhledávání kultury online a jaké jsou hlavní faktory, které ovlivňují jejich spotřebitelské chování, jako je preference jednotlivých druhů obsahu, způsob jejich konzumace, nenaplněná očekávání a citlivost na cenu online kulturních služeb.

„Odbor kultury a cestovního ruchu Magistrátu hlavního města Prahy nedávno podpořil tvorbu online obsahu prostřednictvím individuálních účelových dotací a realizace výzkumu umožní získání zpětné vazby, kam podporu v této oblasti příště správně a strategicky zacílit,“ uvedl ředitel odboru Jiří Sulženko.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Korupce

Dobrý den, vím, že se věnujete korupci. Zajímá mě, co jste jako senátorka udělala proto, aby k ní nedocházelo? Kde vidíte největší problémy, že k ní neustále dochází? Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

46. týden na Energetické burze ČMKB

10:38 46. týden na Energetické burze ČMKB

Na ČMKB byly ve 46. týdnu uzavřeny kontrakty na dodávku 57 tisíc MWh elektřiny a zemního plynu v hod…