MHMP: V soutěži inovačních projektů získali pražští studenti 3. místo

01.10.2020 22:57

Již 17. ročník vzdělávacího programu ENERSOL letos vyvrcholil celostátní konferencí programu ENERSOL ČR 2020, která se konala v Hradci Králové ve dnech 24. – 25. září 2020.

MHMP: V soutěži inovačních projektů získali pražští studenti 3. místo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do budovy Nové radnice, sídla pražského magistrátu
reklama

Součástí konference byla i soutěž krajských týmů v inovačních vzdělávacích projektech žáků vyšších odborných a středních škol na témata snižování energetické náročnosti a úspor energií, obnovitelných zdrojů energií, hospodaření s vodou a snižování emisí v dopravě. Nosné téma letošního ročníku bylo, stejně jako loni, hospodaření s vodou a elektromobilita.

Hlavní město Prahu na konferenci reprezentovali studenti z VOŠ stavební a SPŠ stavební v Praze 1, ze SŠ-COPTH v Praze 9 a ze SPŠ dopravní a.s. v Praze 5. Letos se podařilo dát dohromady výborný tým a hlavní město Praha obsadilo v soutěži krajů velmi pěkné 3. místo. Na dobré reprezentaci se podíleli všichni naši prezentující studenti. Právo reprezentovat Českou republiku na mezinárodní konferenci projektu ENERSOL EU 2020 v Táboře získal Vojtěch Smetana z VOŠ stavební a SPŠ stavební, který se svým projektem „Zelené střechy“ získal nejvíce bodů ze všech členů pražského týmu.

„Jsem rád, že cesta do budoucnosti je spojena s nápady a inovacemi, které nám ulehčí každodenní život, ať už to bude efektivní ochrana před koronavirem, nebo snížení emisí. A to vše díky udržitelným zdrojům energie. Studentům za krásné třetí místo a reprezentaci hlavního města gratuluji a přeji mnoho dalších inspirativních nápadů,“ uvedl radní pro oblast školství Vít Šimral.

Soutěž byla poměrně rozsáhlá, protože se stejně jako v minulých letech soutěžilo ve třech samostatných kategoriích a své soutěžní projekty prezentovalo celkem 40 studentů středních škol. Kvůli koronavirové epidemii a opatřením ke snížení jejích dopadů neprezentovali účastnící soutěže své projekty osobně, ale prostřednictvím videonahrávek. Všechny prezentace hodnotila tříčlenná odborná porota pod vedením Ing. Zorky Husové z Národního pedagogického institutu České republiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP v neděli zahájí modernizaci vestibulu stanice metra Anděl – Na Knížecí

14:21 DPP v neděli zahájí modernizaci vestibulu stanice metra Anděl – Na Knížecí

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) začne od této neděle 1. listopadu 2020 rekonstruovat vestibul sta…