MMR: Do školky v Pacově zavítá i díky IROP o 20 procent více dětí

09.01.2022 20:15 | Tisková zpráva

Díky Integrovanému regionálnímu operačnímu programu (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, došlo k demolici dlouho nevyhovující původní budovy Mateřské školy Za Branou v Pacově a k výstavbě nové hlavní budovy a pěti barevně odlišených pavilonů.

MMR: Do školky v Pacově zavítá i díky IROP o 20 procent více dětí
Foto: MMR
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj, logo

IROP na tento projekt poskytl téměř 51 mil. Kč. Kapacita školky se tak navýšila o 20 % (ze 100 na 120 dětí), což odráží každoroční neuspokojenou poptávku po umístění dětí do mateřské školy Za Branou. Část kapacity je také určena pro děti do 3 let.

„Projekty pro školáky a předškoláky vnímáme jako prioritu. I proto máme na roky 2021-2027 v IROP připraveno jen na podporu mateřských škol 3,8 mld. Kč. Chceme navyšovat kapacity mateřských škol v regionech, kde se potýkají s nedostatkem kapacit. IROP bude podporovat i zvyšování kvality podmínek v mateřských školách, kde na nedostatky poukázaly krajské hygienické stanice,“ říká náměstek sekce evropských a národních programů Zdeněk Semorád.

Mateřská škola Za Branou v Pacově na Vysočině se dlouhodobě potýkala s nedostatečnými kapacitami a byla nucena odmítat každoročně velké procento zájemců. Rodiče byli nuceni hledat předškolní vzdělávání pro své děti ve vzdálenějších zařízeních, kde se také potýkali s odmítnutím. Často se tak komplikoval jejich návrat do pracovního procesu kvůli nutnosti setrvání doma s dětmi. Budova původní školky byla již zastaralá, koncepčně nevhodná a její technický stav hraničil se stavem havarijním. Školka nebyla bezbariérová a neumožňovala předškolní vzdělání dětem se speciálními potřebami či dětem handicapovaným. Prostory nebyly vhodné pro aktivity rozvíjející talent dětí, zájmové činnosti a kroužky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MŽP: Nové vedení představilo zaměstnancům priority resortu

22:33 MŽP: Nové vedení představilo zaměstnancům priority resortu

Shodit mediální nálepky, představit se tváří v tvář a jasně deklarovat, že základem nové etapy resor…