MMR: IROP hlásí velký zájem o výzvy na sociální služby a sociální bydlení

27.08.2018 18:30

Ministerstvo pro místní rozvoj, které spravuje Integrovaný regionální operační program (IROP), zaznamenalo nebývalý zájem o výzvy na sociální služby a sociální bydlení. Možnost jejich podávání končí sice až 29. listopadu 2018, respektive 18. září 2018, doporučujeme ale na nic nečekat. Žádosti budou v případě rovnosti bodů seřazeny podle data a času podání.

MMR: IROP hlásí velký zájem o výzvy na sociální služby a sociální bydlení
Foto: Ministerstvo pro místní rozvoj
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj.

„Vývoj v podávání žádostí ukazuje, že prodloužení povinné doby udržitelnosti projektů sociálního bydlení na dvacet let není bariérou pro žadatele. Jde nám o to, aby vynaložené finance na tyto projekty sloužily lidem pokud možno co nejdéle,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Výzva Sociální bydlení II. byla vyhlášena v březnu 2018, přičemž na projekty je připraveno 600 milionů korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR). Výzva Sociální bydlení pro sociálně vyloučené lokality II. disponuje částkou 1,4 miliardy korun z EFRR. K 20. srpnu 2018 bylo do výzvy Sociální bydlení II. předloženo 29 žádostí o podporu za celkem 216 milionů korun, u výzvy Sociální bydlení pro sociálně vyloučené lokality II. pak dokonce 159 žádostí za cca 1,3 miliardy korun. Jelikož jsou výzvy otevřeny až do 18. září 2018, dá se předpokládat, že celková částka žádostí překročí finance, které má IROP pro tyto účely k dispozici.

Výzvy Rozvoj sociálních služeb II. a Rozvoj sociálních služeb v sociálně vyloučených lokalitách II. hlásí ještě vyšší zájem žadatelů. Ve výzvách lze žádat o dotace na nákup nebo výstavbu objektů a jejich zařízení a vybavení, aby zde mohly být poskytovány kvalitní sociální služby. Jedná se například o chráněné bydlení, denní a týdenní stacionáře a azylové domy. Do těchto výzev, které byly vyhlášeny před třemi měsíci, bylo ve výzvě Rozvoj sociálních služeb II. předloženo 6 projektů celkem za cca 129 milionů korun a ve výzvě Rozvoj sociálních služeb v sociálně vyloučených lokalitách II. dokonce již 29 projektů za 669 milionů korun, což skoro dvojnásobně přesahuje určenou částku pro tuto výzvu. O podporu mohou zájemci žádat až do 29. listopadu 2018, zájemcům o dotaci však doporučujeme podat žádost co nejdříve. Žádosti budou v případě rovnosti bodů seřazeny podle data a času podání.

Informace k 79. výzvě naleznete zde a k 80. výzvě zde.

Informace k 81. výzvě naleznete zde a pro 82. výzvu na tomto odkazu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberecký kraj opět ocenil učitele. Akce se uskutečnila po dvouleté koronavirové pauze

22:33 Liberecký kraj opět ocenil učitele. Akce se uskutečnila po dvouleté koronavirové pauze

Již poosmnácté Liberecký kraj pod záštitou náměstka hejtmana Dana Ramzera uspořádal slavnostní setká…