MMR: Středoškoláci si vyzkoušejí práci marketéra nebo projekťáka, začínají oblíbené soutěže

17.09.2021 15:16 | Tisková zpráva

Středoškolští studenti se mohou přihlásit do soutěží, pořádaných Ministerstvem pro místní rozvoj. Vyzkoušet si mohou práci projektového manažera v rámci „Navrhni projekt“. O ceny se mohou ucházet i v soutěži „EU4U“, která jim nabízí možnost získat marketingové zkušenosti a kreativně zpropagovat některý z projektů podpořený fondy EU.

MMR: Středoškoláci si vyzkoušejí práci marketéra nebo projekťáka, začínají oblíbené soutěže
Foto: MMR
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj, logo

„Díky soutěžím si studenti uvědomují, jak konkrétně fondy EU pomohly nebo mohou pomoct přímo v jejich okolí. Buď videem, nebo plakátem zpropagují už existující projekt, který je zaujal. Nebo si vyzkoušejí práci projektového manažera a navrhnou vlastní originální projekt. Díky těmto aktivitám vidí přispění fondů EU, jako například, že ve svém okolí mají opravené hřiště, nově vybavené učebny nebo třeba zrekonstruované náměstí,“ vysvětlila náměstkyně pro řízení Sekce koordinace evropských fondů a mezinárodních vztahů Daniela Grabmüllerová: „Těší nás, že Navrhni projekt a EU4U už mají v některých školách tradici a že se nimi setkáváme opakovaně; budeme ale nesmírně rádi, když se do soutěží zapojí i nové tváře,“ dodala.

Soutěž „Navrhni projekt“ letos zahajuje jubilejní desátý ročník. Mohou se do ní přihlásit týmy složené až ze čtyř studentů a pedagoga. Své soutěžní projektové záměry mohou posílat do 31. ledna 2022. Na přípravu projektů budou sami, poradit jim jsou připraveni regionální pracovníci Eurocenter (ZDE). Nejlepší projekty se utkají v online regionálních kolech. První dva týmy pak postoupí do celostátního kola, které se uskuteční v prostorách Ministerstva pro místní rozvoj. Na vítěze obou kol čekají poukázky na nákup elektroniky. Více informací o soutěži naleznete ZDE.

Ve čtvrtém ročníku soutěže „EU4U“ (ZDE) se utkají týmy studentů, jejichž úkolem je zpropagovat už zrealizovaný projekt podpořený z fondů E

U. Vybrat si mohou buď propagaci ve formě plakátu, nebo natočením videa. Vítězové získají rovněž poukázky na nákup elektroniky. Příspěvky do soutěže mohou studenti posílat do 31. prosince 2021. V předchozím ročníku se o vítězství „Navrhni projekt“ ucházelo 49 projektů, v „EU4U“ soupeřilo 13 videí a 34 plakátů, a to ze škol napříč celou Českou republikou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zaměstnanci VLS vysázeli javorovou alej podél šumavské cyklotrasy na Maňávce

8:41 Zaměstnanci VLS vysázeli javorovou alej podél šumavské cyklotrasy na Maňávce

Podél cyklostezky z Maňávky na PIhlov u Horní Plané, která spojuje obce na Českokrumlovsku s oblíben…