MMR: Téměř 49 milionů korun pro obce na demolice budov

31.08.2023 11:17 | Tisková zpráva

Ministerstvo pro místní rozvoj poskytne pro rok 2023 obcím téměř 49 milionů korun v rámci podprogramu Demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách. Dotace si rozdělí 20 projektů v osmi krajích České republiky. Všichni žadatelé uspěli.

MMR: Téměř 49 milionů korun pro obce na demolice budov
Foto: MMR
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj, logo

„Zchátralé budovy mají negativní dopad na životy lidí. Hyzdí okolí, ohrožují životy a mohou přispět ke vzniku sociálně vyloučených lokalit. Dotace umožní jejich demolici, díky které mohou obce využít dané území ke svému dalšímu rozvoji,“ řekl místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

Cílem podprogramu (více ZDE) je podpořit demolice budov dříve využívaných k bydlení, ubytování nebo rekreaci v obcích s rizikem vzniku sociálně vyloučené lokality. Dané území se tím připraví na opětovné plnohodnotné využití, které zamezí vzniku lokality se sociální segregací. Podprogram se člení na dva dotační tituly. První se zaměřuje na lokality na území Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského kraje, druhý pak na zbytek území České republiky.

Dotace je poskytována až do výše 70 % skutečně vynaložených uznatelných nákladů. Maximální výše dotace se stanoví na základě velikosti žadatele. Obec do 3000 obyvatel může obdržet až 70 % způsobilých nákladů, obec od 3001 do 10 000 obyvatel 60 %, obce nad 10 001 obyvatel 50 %, stejně tak kraje.

Seznam vyhodnocených žádostí naleznete ZDE.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Petr Beitl byl položen dotaz

Eurokomisař

Pořád se tu mluví o eurokomisaři. Mě by zajímalo, v čem je pro nás lidi tato funkce důležitá? A jestli je, proč se diskutuje o tom, kdo jej nominuje víc, než o tom, kdo bude nominovaný? Fakt si myslíte, že nezkušená Nerudová je dobrá volba? Proč třeba nenominujete nějakého nestranného kandidáta, kte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České dráhy zahájily prodej oblíbené Jízdenky na léto

22:03 České dráhy zahájily prodej oblíbené Jízdenky na léto

České dráhy zahájily předprodej Jízdenky na léto. S touto speciální jízdenkou získají cestující jedi…