MMR: V průmyslově zóně Solnice-Kvasiny začne výstavba nájemních bytů

27.07.2018 18:47 | Zprávy

Ministerstvo pro místní rozvoj schválilo dotace pro výstavbu nájemních bytů a na zainvestování pozemků v průmyslové zóně Solnice-Kvasiny. Zhruba 80 milionů korun putuje do Rychnova nad Kněžnou, Vamberku, obce Dobrá a obce Dobřany a dostane se také na náhradní projekty v obci Skuhrov nad Bělou a v Albrechticích nad Orlicí.

MMR: V průmyslově zóně Solnice-Kvasiny začne výstavba nájemních bytů
Foto: Ministerstvo pro místní rozvoj
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj.

„Podpora pomůže městům a obcím z kterých lidé cestují za prací do průmyslové zóny. Reagujeme tak na akutní potřebu zdejšího regionu, kde díky působení velkého investora došlo k rychlému nárůstu nabídky pracovních příležitostí, a s tím souvisejících požadavků na bydlení,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Zvýšení počtu nájemních bytů a pozemků pro výstavbu bytů určených pro trvalé bydlení přispěje ke zlepšení životních podmínek v obcích, které se potýkají s nadměrným přílivem pracovních sil. Díky rozšíření možností bydlení dojde i k nárůstu obyvatel.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

22:33 VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

Ženy od 45 let mají nárok na screeningové mamografické vyšetření jednou za dva roky.