MO ČR: Čeští vojáci pomáhají dětem v Kosovu

25.06.2016 20:46 | Zprávy
autor: PV

V současné době působí na velitelství KFOR skupina deseti českých vojáků. Ti se, kromě plnění stanovených služební povinností, rozhodli pod patronátem velvyslance ČR v Kosovu Iva Šilhavého a se zapojením české veřejnosti uspořádat charitativní sbírku pro kosovské děti. Ta vyvrcholila 19. června charitativním odpolednem na základně Film City v Prištině.

MO ČR: Čeští vojáci pomáhají dětem v Kosovu
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR

„Děti jsou naší srdeční záležitostí, ale také podstatou všeho příštího. Bohužel značný počet těch kosovských nemá to štěstí vyrůstat v dostatečných materiálních podmínkách, a proto jsme se rozhodli zorganizovat tento typ pomoci. Paralelně byly realizovány dvě sbírky, přičemž finální výtěžek bude do poloviny července předán dvěma již osloveným subjektům,“ uvedl koordinátor charitativního projektu major Jan Novotný.

Prvním příjemcem je SOS dětská vesnička v Prištině, kam bude směřovat většina sbírky. Druhým je nezisková organizace Lighthouse, která bude pomoc redistribuovat již vytipovaným rodinám v tíživé finanční situaci na severu Kosova.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

NATO

Tvrdíte, že pro USA nemá NATO smysl. Co pro nás? A kdo myslíte, že je dnes ten hlavní hegemon Čína nebo USA? Souhlasím s vámi, že Evropa to rozhodně není. Myslíte, že někdy bude? Jestli ano, tak my se toho asi určitě už nedožijeme, co myslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Aktualizovaný Dopravní plán PID do roku 2030

7:23 MHMP: Aktualizovaný Dopravní plán PID do roku 2030

Zastupitelstvo schválilo aktualizaci Dopravního plánu Prahy a Středočeského kraje pro období 2026-20…