MO ČR: Cvičení Aktivní zálohy Hradba 2016 prověří připravenost

28.02.2016 10:38

Ve dnech 3. března až 22. dubna 2016 se ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá uskuteční dosud největší cvičení jednotek Aktivní zálohy Ozbrojených sil ČR.

MO ČR: Cvičení Aktivní zálohy Hradba 2016 prověří připravenost
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR

Na cvičení bude povoláno více než 1100 příslušníků Aktivní zálohy z celkem 14 pěších rot při jednotlivých krajských vojenských velitelstvích a jednotky Aktivní zálohy Vojenské policie Olomouc. Současně budou cvičit vždy dvě až tři jednotky, které se budou ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá střídat v devítidenních blocích. V termínu od 3. do 11. března 2016 zahájí cvičení dvě pěší roty při Krajském vojenském velitelství Ostrava a Krajském vojenském velitelství Jihlava.

Cílem cvičení je prověřit připravenost vojáků aktivní zálohy k plnění úkolů při operačním nasazení a při podpoře Policie České republiky. Cvičení rovněž prověří vojáky při střežení objektů důležitých pro obranu státu a při ochraně úseků státních hranic. Obsahem cvičení zároveň bude vševojsková příprava jednotek (topografická, střelecká, chemická, zdravotní, taktická a ženijní příprava). Na cvičení se budou podílet i další útvary a zařízení AČR.

V úterý 8. března 2016 se za účasti hlavních představitelů Armády České republiky a pozvaných hostů uskuteční prezentační den cvičení Hradba 2016.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příjmy ÚZSVM za deset měsíců letošního roku přesáhly již 1,5 miliardy

22:54 Příjmy ÚZSVM za deset měsíců letošního roku přesáhly již 1,5 miliardy

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dosáhl v období od ledna do konce října 202…