MPO: Dostatek kvalifikovaných pracovníků na českém trhu je zásadní pro úspěch ČR v globální konkurenci

17.04.2016 14:31 | Zprávy

Rekordní úspěch českého exportu v minulém roce a nedostatek středně a vysoce kvalifikovaných pracovníků pro český průmysl, to byla hlavní témata letošního Exportního fóra v Mladých Bukách pořádaného Asociací exportérů.

MPO: Dostatek kvalifikovaných pracovníků na českém trhu je zásadní pro úspěch ČR v globální konkurenci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo průmyslu a obchodu

Na konferenci českých exportérů dorazil již tradičně i ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, který vývozce informoval o aktuálních projektech ekonomické migrace usnadňující zaměstnání cizinců.

Ministr Jan Mládek na úvod svého vystoupení na konferenci zmínil skvělou kondici českého exportu a ocenil rekordní úspěchy domácích vývozců.

"Scházíme se zde v okamžiku, kdy se českému průmyslu a exportu nebývale daří. Již pátým rokem roste český vývoz i celkový obrat zahraničního obchodu. Za loňský rok dosáhl český export vůbec největšího objemu v historii a to 3,4 bilionu korun.  Meziročně se jedná o nárůst o 6,4 procenta," vyjádřil úspěch exportérů v datech ministr Jan Mládek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Jak je možné, že vás jako europoslance nepustili do budovy?

Napsal jste, že jste do budovy Evropského parlamentu ve Štrasburku nedojel. Přístup blokovala policie. To jako nepustili ani další? Nebo myslíte, že to vás jako kritika nepustili účelově? Jak je to vůbec možné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MŽP: Výbor OP Spravedlivá transformace jednal v Mostě o dalším postupu programu

22:33 MŽP: Výbor OP Spravedlivá transformace jednal v Mostě o dalším postupu programu

Monitorovací výbor Operačního programu Spravedlivá transformace (OP ST), financovaného z prostředků …