MPO: Ministr Jan Mládek podepsal s Jihočeským krajem memorandum o energetických úsporách

16.05.2016 17:32

Cílem memoranda je vytvoření platformy, která umožní spolupráci MPO a Jihočeského kraje pro zavedení energetického managementu a snižování nákladů na energetický provoz budov spravovaných krajem.

MPO: Ministr Jan Mládek podepsal s Jihočeským krajem memorandum o energetických úsporách
Foto: mpo.cz
Popisek: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR - logo
reklama

Memorandum o spolupráci na projektu "Zavedení inovativních přístupů při správě svěřeného majetku" podepsali v Českých Budějovicích ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. Pilotní projekt zmapuje padesát objektů, které spravuje Jihočeský kraj, a zjistí jejich energetickou náročnost. Na základě toho kraj poté sjednotí koncepci dalšího provozu a energetického managementu objektů. V letošním roce podpoří MPO projekt částkou pěti milionů korun.

Cílem projektu je zmenšit energetickou náročnost budov a tím také snížit produkci emisí skleníkových plynů. "Naše ministerstvo výrazně podporuje projekty vedoucí ke snižování energetické náročnosti a úsporám energie. Jsem rád, že právě v Jihočeském kraji zahajujeme pilotní projekt, v rámci kterého je zaváděn energetický management a správa objektů v majetku Jihočeského kraje. Ministerstvo průmyslu a obchodu poskytuje tomuto projektu finanční podporu na zpracování základních dokumentů jako je studie proveditelnosti a projekt bude nadále podporovat i metodicky odborně,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

THMP: Proběhne nové zatřídění při přípravě Koncepce veřejného osvětlení

22:33 THMP: Proběhne nové zatřídění při přípravě Koncepce veřejného osvětlení

Před necelými dvěma lety, v červnu roku 2019, pražští radní odsouhlasili vznik vůbec první dlouhodob…