MPO: Ministr Mládek dnes vystoupí na Světovém energetickém summitu

12. 1. 2017 16:59

Dopad amerických prezidentských voleb na světovou energetiku, transformace globálních energetických trhů a průlomy v energetických technologiích jsou hlavními tématy Světového energetického summitu konaného od 12. – 13. ledna v Abú Dhabí ve Spojených arabských emirátech. Letos se této významné konference pořádané americkou Atlantickou radou účastní také ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

MPO: Ministr Mládek dnes vystoupí na Světovém energetickém summitu
Foto: mpo.cz
Popisek: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR - logo
reklama

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek dnes vystoupil na summitu v rámci panelu „Budoucnost mírového rozvoje jaderné energetiky.”

"Především dnes, v době masivního rozvoje obnovitelných zdrojů energie, je potřeba mít k dispozici zdroj, který zajistí stabilní dodávky čisté energie v základním zatížení sítě. Ačkoliv vnímáme přínos rozvoje obnovitelných zdrojů a jejich posilující roli do budoucna, za stávajících podmínek na ně neleze výhradně spoléhat. Jaderná energetika je jedním ze základních kamenů české energetické soustavy. Proto je pro Českou republiku důležité, aby bylo jádro nedílnou součástí evropského energetického mixu," uvedl ve svém vystoupení ministr Jan Mládek.

V rámci summitu je v Abú Dhabí naplánováno i setkání Jana Mládka s ministrem energetiky Spojených arabských emirátů Suhailem Mohamedem Al Mazrouei. Jedněmi z hlavních témat jejich rozhovoru budou rozvoj obchodní a technologické spolupráce a výrobní a exportní možnosti českého jaderného průmyslu, který dlouhodobě dosahuje špičkových mezinárodních parametrů.

Součástí konference je také ministerská večeře, zaměřená na geopolitické aspekty transformace světového trhu s ropou, a pracovní oběd ministrů s tématem "Energetická strategie Spojených arabských emirátů".

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra: V ČR žije přes milion diabetiků, více než čtvrtina o své nemoci neví

10:06 Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra: V ČR žije přes milion diabetiků, více než čtvrtina o své nemoci neví

Diabetes mellitus neboli cukrovka – nemoc, již nelze vidět a která nebolí. V České republice jí trpí…