MPO odmítá, že by šlo na ruku operátorům

04.02.2017 11:12 | Zprávy

Ministerstvo průmyslu a obchodu ostře odmítá interpretaci Hospodářských novin respektive webu iHned.cz týkající se velkoobchodních cen za roaming.

MPO odmítá, že by šlo na ruku operátorům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo průmyslu a obchodu

V žádném případě neprosazovalo jejich vyšší ceny, aby pomohlo nadnárodním operátorům. Chtělo naopak chránit české spotřebitele, kteří služby operátorů využívají doma, protože je nutné dlouhodobě tlačit na domácí ceny, specificky v případě  českého trhu. Luděk Niedermayer jako bývalý vysoký funkcionář ČNB dobře ví, že žádná sleva není zadarmo. Hrozí totiž, že levnější volání ze zahraničí se budou operátoři snažit kompenzovat dražšími službami doma. Pokud tedy pro cca pět procent českých zákazníků, kteří se za rok podívají za hranice, zlevníme cenu dat, doplatí na to zbývajících 95 procent, kteří nikam necestují.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Chápu dobře, že jste prezidenta označil za monstrum?

A jestli jste přesvědčen, že je rozhodnutí ústavního soudu nezákonné, přiznám se, že já k němu mám také výhrady, ale nejsem právník a zajímá mě tak, co uděláte nebo co se dá dělat, když obecně s rozhodnutím ústavního soudu někdo nesouhlasí? Dá se vůbec odvolat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HK ČR: Penzijní kapitál nemusí mířit jen do zahraničí

20:14 HK ČR: Penzijní kapitál nemusí mířit jen do zahraničí

Investice do české ekonomiky a konkurenceschopný výnos se vzájemně nevylučují. Penzijní fondy mohou …