MPSV: Peníze na sociální služby míří ke svým adresátům

09.08.2015 9:02

Ministerstvo práce a sociálních věcí zajistilo v rekordním čase odeslání 720 milionů Kč krajům a Hlavnímu městu Praha. Finanční prostředky jsou nezbytné na dofinancování sociálních služeb, kterým hrozí omezení nebo dokonce zánik. Poskytovatelé sociálních služeb se tak budou moci věnovat svému hlavnímu poslání, tedy práci s klienty, a nikoli shánění chybějících finančních prostředků.

MPSV: Peníze na sociální služby míří ke svým adresátům
Foto: Martin Kovář
Popisek: Budova MPSV

Vláda vyhověla požadavku ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové na dofinancování sociálních služeb ohrožených omezením či zánikem a navýšila částku určenou na dotace o 720 milionů Kč. Ministerstvo práce a sociálních věcí po tomto usnesení vlády rychle připravilo všechny kroky k tomu, aby se finanční prostředky dostaly, co nejrychleji krajům a následně poskytovatelům sociálních služeb, kteří nemají dostatečné finance na poskytování služeb, zejména zdravotně postiženým a seniorům.

Ministryně Michaela Marksová spolu s předsedou vlády společným dopisem apelují na jednotlivé kraje a Hlavní město Prahu, ať vzhledem ke složité situaci v sociálních službách maximálně urychlí standardní postupy pro distribuci prostředků poskytovatelům sociálních služeb tak, aby nedošlo k jejich omezení či zrušení. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celní správa: Olomoučtí celníci odhalili nelegálně pracující cizince

22:54 Celní správa: Olomoučtí celníci odhalili nelegálně pracující cizince

?V průběhu tohoto týdne provedli olomoučtí celníci několik cílených kontrolních akcí, které se zaměř…