MPSV jednalo se zástupci Výboru pro sociální politiku

14.01.2018 20:10

Ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová přivítala v budově MPSV členy sněmovního výboru pro sociální politiku. Programem setkání bylo představení vedoucích pracovníků resortu, tedy náměstků a ředitelů přímo řízených organizací. Zároveň byli členové výboru seznámeni s detailní činností jednotlivých sekcí ministerstva.

MPSV jednalo se zástupci Výboru pro sociální politiku
Foto: mpsv.cz
Popisek: Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR - logo

Ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová představila svoji vizi otevřené spolupráce a komunikace mezi Výborem pro sociální politiku, jejich jednotlivými členy a MPSV. Dále se projednával aktuální stav řešení informačních technologií v resortu MPSV a změny v organizační struktuře České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) či změny v lékařské posudkové službě.

„Je mi potěšením přivítat na půdě Ministerstva práce a sociálních věcí zástupce sociálního výboru a představit jim agendu svých kolegů. Důležité je odstranění bariéry a nastavení intenzivní spolupráce se sociálním výborem,“ řekla ministryně Němcová a doplnila, že je nutné uklidnit napjatou situaci, která panovala mezi výborem a dřívějším vedením ministerstva.

Setkání se také zúčastnil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který zmínil představu úzké spolupráce mezi rezorty Ministerstva zdravotnictví a Ministerstva práce a sociálních věcí, a zároveň mezi samotným Výborem pro zdravotnictví a Výborem pro sociální politiku Poslanecké sněmovny.

Výbor pro sociální politiku projednává v rámci své činnosti především legislativní návrhy v gesci MPSV, ale i jiných gestorů, jejichž návrhy se týkají sociální oblasti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železnic a DB Netz vybraly projektanta Krušnohorského tunelu

22:22 Správa železnic a DB Netz vybraly projektanta Krušnohorského tunelu

Správa železnic a DB Netz uzavřely smlouvu s dodavatelem na zajištění projektové přípravy přeshranič…