MŠMT: Generální ředitel Evropské komise pro výzkum a inovace Jean-Eric Paquet navštívil ČR

25.10.2018 21:54

Na svou první oficiální návštěvu České republiky dnes přijel generální ředitel pro výzkum a inovace Evropské komise Jean-Eric Paquet. Kromě jiného vystoupil na konferenci CZEDER, navštívil výzkumné infrastruktury ELI Beamlines a HiLASE a zúčastnil se kulatého stolu na téma přípravy 9. rámcového programu EU pro výzkum a inovace „Horizon Europe“ (2021-2027).

MŠMT: Generální ředitel Evropské komise pro výzkum a inovace Jean-Eric Paquet navštívil ČR
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo

Na úvod své návštěvy v ČR jednal generální ředitel Paquet se zástupci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT); spolu s pověřeným náměstkem sekce vysokého školství, vědy a výzkumu Pavlem Dolečkem a náměstkem sekce EU a operačních programů Václavem Velčovským diskutovali o zapojování ČR do rámcových programů EU pro výzkum, vývoj a inovace.

Následně vystoupil generální ředitel Paquet na 16. ročníku Českých dní pro evropský výzkum (CZEDER), tj. konferenci, kterou každoročně pořádá Technologické centrum Akademie věd ČR v úzké spolupráci s MŠMT za účelem zprostředkování diskuze k aktuálním otázkám evropské politiky výzkumu, vývoje a inovací.

Odpolední část programu strávila delegace Evropské komise v Dolních Břežanech u Prahy návštěvou výzkumných kapacit ELI Beamlines a HiLASE. Tématy debaty se zástupci MŠMT a Akademie věd ČR bylo uvádění výzkumné infrastruktury ELI Beamlines do provozní fáze, otázky související s ustavením konsorcia evropské výzkumné infrastruktury ELI-ERIC a spolupráce HiLASE s britskou Science and Technology Facilities Council na vysoce prestižním projekt „Teaming“, který je spolufinancovaný z prostředků Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.

Na závěr své návštěvy v ČR se generální ředitel Jean-Eric Paquet zúčastnil kulatého stolu se zástupci stakeholderů zodpovědných v ČR za tvorbu politiky a financování výzkumu, vývoje a inovací z veřejných prostředků ČR, přičemž předmětem debaty byla příprava budoucího, 9. rámcového programu EU pro výzkum a inovace „Horizon Europe“ (2021-2027).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Pětice nemocných akátů ze Sokolovské zmizí, nahradí je jerlíny a dřezovec

22:02 Lesy Praha: Pětice nemocných akátů ze Sokolovské zmizí, nahradí je jerlíny a dřezovec

Ze stromořadí v Sokolovské ulici v Praze 9 koncem října odstraníme pět akátů, které jsou ve velmi šp…