MŠMT: Miliony z ministerstva míří za mladými sportovci

9. 2. 2019 14:01

Přes 63 milionů už letos poslalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v rámci programu Můj klub do všech krajů České republiky. A další stamiliony se chystají.

MŠMT: Miliony z ministerstva míří za mladými sportovci
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo

Dotační program Můj klub vyhlásilo MŠMT loni už počtvrté. Počet žádostí pro rok 2019 byl rekordní – o dotaci se přihlásilo bezmála šest tisíc klubů, ve kterých sportuje přes 700 tisíc dětí a mládeže. Celkové požadavky jsou 1,4 miliardy korun, což je téměř o půl miliardy více než pro rok 2018. Ministerstvo plánuje všem žádostem, které splňují potřebné náležitosti, vyhovět.

„Pro rok 2019 byla vůbec poprvé použita dotační kalkulačka, díky které znaly kluby informaci o maximální možné dotaci již při vyplnění žádosti, tedy od října 2018. Kluby rovněž uvítaly zjednodušení žádosti a ministerstvu se navíc podařilo je rychleji vyhodnocovat a již během února, tedy o dva měsíce dříve než v předešlém roce, začít finanční prostředky vyplácet. Referenti mají rozdělené regiony, což předpokládá do budoucna výhodu znalosti prostředí sportovních klubů v konkrétním kraji a spolupráci ministerských úředníků s krajskými úřady i krajskými sportovními organizacemi. Na druhou stranu se kluby budou obracet na konkrétní osoby, což je vždy lepší,“ říká náměstek sekce sportu a mládeže Karel Kovář.

Výzva Můj klub 2019 je zaměřena na podporu sportu dětí a mládeže a jejich trenérů prostřednictvím sportovních klubů a tělovýchovných jednot a na celkové vytváření podmínek pro pohybové aktivity této cílové skupiny. Kluby mohou peníze z výzvy použít také na údržbu a provoz svých sportovních zařízení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Linka bezpečí přijala za 25 let přes 10 500 000 volání. I tak se ale téměř 1000 dětí denně nedovolá!

17:11 Linka bezpečí přijala za 25 let přes 10 500 000 volání. I tak se ale téměř 1000 dětí denně nedovolá!

Linka bezpečí je největší a nejdéle fungující celostátní krizová linka pro děti a mladistvé do 26 le…