MŠMT: Ministr Stanislav Štech ocenil úspěšné české sportovce

10. 12. 2017 10:26

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Stanislav Štech v úterý 5. prosince v pražské Malostranské besedě ocenil úspěšné české sportovce Vysokoškolského sportovního centra MŠMT.

MŠMT: Ministr Stanislav Štech ocenil úspěšné české sportovce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Profesor Stanislav Štech

Při této příležitosti předal vybraným žákům základních a středních škol cenu Fair play za čestné sportovní jednání a mimořádnou odvahu při záchraně lidského života. Cenu za celoživotní přínos převzali z rukou ministra i laureáti z řad pedagogů.

Na úterním setkání ministra školství se sportovci Vysokoškolského sportovního centra převzalo ocenění celkem 56 sportovců. VSC pomáhá zabezpečit sportovní přípravu 290 sportovcům v 15 sportovních odvětvích. Zástupci MŠMT ocenili, že VSC je jediné sportovní centrum, které podporuje zdravotně handicapované sportovce.

Za celou éru existence VSC se ukazuje mimořádná úspěšnost české reprezentace. V roce 2017 získali naši sportovci na světových soutěžích více než 50 medailí. Kromě nich ministr školství ocenil i náročnou práci osobních trenérů.

„Je důležité výsledky sportovců nejen ocenit, ale zejména jim vytvořit takové podmínky, aby jejich talent a úsilí mohly být naplněny. Mezinárodní konkurence ve sportu je obrovská, a MŠMT tak musí reagovat na světový vývoj. Velmi si cením, že se nám podařilo nastartovat úzkou spolupráci s ostatními resortními sportovními centry,“ uvedl na setkání se sportovci náměstek sekce sportu a mládeže Karel Kovář.

V Malostranské besedě se setkali se sportovci i žáci a studenti, kteří převzali cenu Fair play. Učitelky a učitelé převzali z rukou ministra školství, mládeže a tělovýchovy Cenu za celoživotní přínos.

„Školní cena Fair play patří do rodiny ocenění vysokých morálních kvalit a mimořádného jednání. Sport by neměl mít instrumentální podobu, ale být součástí rozvoje osobnosti, charakteru. Právě takové jednání byli laureáti schopni uplatnit v kritických situacích. Jsem rád, že součástí tohoto ocenění je společné setkání s nejlepšími resortními sportovci,“ uvedl na závěr ministr školství, mládeže a tělovýchovy Stanislav Štech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pořízení eko-vozidel bude pro obce opět výhodnější, MŽP nabízí dalších 100 milionů

14:14 Pořízení eko-vozidel bude pro obce opět výhodnější, MŽP nabízí dalších 100 milionů

Města a obce mají novou šanci výhodně pořídit auta na alternativní pohony. Již potřetí nabízí Minist…