MŠMT: Přihlášky na dlouhodobé stáže v studijních programech CERN lze předložit do 21. března

23.01.2022 13:20 | Tisková zpráva

Studenti a studentky českých vysokých škol mají díky dohodě MŠMT s Evropskou organizací pro jaderný výzkum větší šanci uspět ve výběrových řízeních do studentských programů CERN.

MŠMT: Přihlášky na dlouhodobé stáže v studijních programech CERN lze předložit do 21. března
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo

O podporu v rámci programů se mohou ucházet studenti a studentky z technických oborů doktorského, magisterského i bakalářského studia, a to například v oborech aplikovaná fyzika, IT, strojírenství, elektronika, robotika nebo matematika.

Programy dále nabízejí příležitosti také pro studenty a studentky takzvaných administrativních oborů, jakými jsou finance, právo, logistika nebo tlumočnictví.

Doktorský program CERN (ZDE) umožňuje studentům a studentkám převážně technických oborů pracovat v Evropské organizací pro jaderný výzkum (CERN) na své dizertační práci. O stáž se mohou ucházet studenti a studentky působící v oborech, jakými jsou například aplikovaná fyzika, IT, strojírenství, elektronika, robotika, matematika apod. Délka trvání stáže je od 6 do 36 měsíců.

Anketa

Znali jste někoho, kdo umřel na covid-19?

47%
53%
hlasovalo: 26733 lidí

Technický program CERN (ZDE) je určen pro studenty a studentky bakalářského a magisterského stupně. O stáž se mohou ucházet studenti a studentky působící v oborech, jakými jsou například aplikovaná fyzika, IT, strojírenství, elektronika, robotika, matematika apod. Délka trvání stáže je od 4 do 12 měsíců. Do programu je každoročně vybíráno kolem 120 studentů.

Administrativní program CERN (ZDE) se zaměřuje na studenty a studentky ekonomických a humanitních oborů, jakými jsou například právo, finance, ekonomika, logistika, tlumočnictví, personalistika apod. Délka trvání stáže je od 2 do 12 měsíců.

Aktuální termín pro podávání přihlášek do studentských programů CERN je stanoven na 21. března 2022 do 12 hodin.

Více informací naleznete na webových stránkách CERN, případně kontaktujte Ing. Ondřeje Nováka z odboru výzkumu a vývoje MŠMT, ondrej.novak@msmt.cz.

Stáže jsou ze strany CERN honorovány ve výši od 3300 CHF měsíčně.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Nemyslíte, že to váš kolega Kalousek vystihl přesně? Nebo v čem nemá pravdu?

,,Nezoufejme. Od 1. června benzin zlevní až o 1,50 Kč/l, protože “sněmovna myslí na lidi” a na čtyři měsíce snížila spotřební daň. Od 1. října benzin tedy benzin opět o 1,50 Kč/l zdraží, ale to už bude po volbách. Marně pátrám po nějakém ještě hloupějším zásahu do spotřební daně, než se povedl nám, ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FN Brno: Na operačních sálech se už uskutečnilo přes tři čtvrtě milionu operací

22:45 FN Brno: Na operačních sálech se už uskutečnilo přes tři čtvrtě milionu operací

Fakultní nemocnice Brno má v areálu Bohunic celkem 27 operačních sálů a díky tomu patří k největším …