MŠMT: Vyjádření ke zjištěním NKÚ

14.08.2017 14:50

MŠMT se neztotožňuje se zjištěními Nejvyššího kontrolního úřadu v oblasti investic do veřejných vysokých škol. Stávající dotační program MŠMT průběžně vyhodnocuje a v současnosti připravuje podrobné podklady pro navazující program.

MŠMT: Vyjádření ke zjištěním NKÚ
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo

Stávající program je časově ohraničen závěrem rokem 2019. Kontrolní akce NKÚ proběhla tedy v jeho průběhu a čerpání odpovídá stavu realizace akcí. MŠMT několikrát intenzivně jednalo s veřejnými vysokými školami v tom smyslu, že akce musí být dokončeny do konce roku 2019. Do budoucna MŠMT učiní takové kroky, aby obdobná situace nenastala. Pro zařazení do programu bude rozhodující stupeň připravenosti akce. V programu budou nastaveny milníky k případnému přehodnocení investičního plánu. Pokud projekty nebudou dostatečně připraveny k realizaci, budou z programu vyřazeny.

Ačkoliv MŠMT není nadřízeným orgánem veřejných vysokých škol, má nyní kompletní přehled o technickém stavu jejich budov. Proto MŠMT vytvoří jmenovitý seznam investičních plánů, na základě kterého bude řídit budoucí investice a rozvoj. Při přípravě nového dotačního programu MŠMT zapracuje dosavadní poznatky včetně nastavení pravidel pro hodnocení. Oproti současnému programu budou rozšířena doplňková kritéria, a to jak s ohledem na koncepci vysokého školství, tak s ohledem na zjištěný technický stav budov vysokých škol.

Ke zlepšení kvality výuky a vědeckovýzkumné činnosti na VŠ jsou rekonstrukce a modernizace budov nezbytné. Zároveň přispívají k efektivnějšímu provozu budov.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

To máte podloženo čím?

,,Firmy u nás stále poptávají násobně více lidí než chtějí propustit a to plánují i do budoucna." Podle všeho totiž fimy krachují nebo sou činnost přesouvají jinam, kde mají lepší podmínky - třeba v Německu, kde je levnjěší energie.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Vítězným úřadem v soutěži v rovných příležitostí mužů a žen se stal pražský magistrát

16:22 MHMP: Vítězným úřadem v soutěži v rovných příležitostí mužů a žen se stal pražský magistrát

Magistrát hl. m. Prahy zvítězil v kategorii krajů v soutěži Úřad na cestě k rovnosti za rok 2022. Me…