MŠMT: Vyjádření ke zjištěním NKÚ

14.08.2017 14:50

MŠMT se neztotožňuje se zjištěními Nejvyššího kontrolního úřadu v oblasti investic do veřejných vysokých škol. Stávající dotační program MŠMT průběžně vyhodnocuje a v současnosti připravuje podrobné podklady pro navazující program.

MŠMT: Vyjádření ke zjištěním NKÚ
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo

Stávající program je časově ohraničen závěrem rokem 2019. Kontrolní akce NKÚ proběhla tedy v jeho průběhu a čerpání odpovídá stavu realizace akcí. MŠMT několikrát intenzivně jednalo s veřejnými vysokými školami v tom smyslu, že akce musí být dokončeny do konce roku 2019. Do budoucna MŠMT učiní takové kroky, aby obdobná situace nenastala. Pro zařazení do programu bude rozhodující stupeň připravenosti akce. V programu budou nastaveny milníky k případnému přehodnocení investičního plánu. Pokud projekty nebudou dostatečně připraveny k realizaci, budou z programu vyřazeny.

Ačkoliv MŠMT není nadřízeným orgánem veřejných vysokých škol, má nyní kompletní přehled o technickém stavu jejich budov. Proto MŠMT vytvoří jmenovitý seznam investičních plánů, na základě kterého bude řídit budoucí investice a rozvoj. Při přípravě nového dotačního programu MŠMT zapracuje dosavadní poznatky včetně nastavení pravidel pro hodnocení. Oproti současnému programu budou rozšířena doplňková kritéria, a to jak s ohledem na koncepci vysokého školství, tak s ohledem na zjištěný technický stav budov vysokých škol.

Ke zlepšení kvality výuky a vědeckovýzkumné činnosti na VŠ jsou rekonstrukce a modernizace budov nezbytné. Zároveň přispívají k efektivnějšímu provozu budov.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechTourism připravil seznamy touroperátorů i médií z celého světa

9:04 CzechTourism připravil seznamy touroperátorů i médií z celého světa

Seznamy touroperátorů včetně těch, kteří jsou specializováni na konkrétní segmenty, seznamy nejdůle…