MŠMT s MPSV pomáhá skloubit rodinný a profesní život

19.02.2017 16:51

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí se snaží napomoci rodinám skloubit jejich rodinný a profesní život. Oba resorty usilují o to, aby rodiče měli jistotu, že jejich děti budou přijaty jak do zařízení, které poskytují ranou předškolní péči, tak do zařízení předškolního vzdělávání.

MŠMT s MPSV pomáhá skloubit rodinný a profesní život
Foto: Hans Štembera
Popisek: Otevření zrekonstruovaného pavilonu Mateřské školy na Sychrově, který je jedním z nejmodernějších předškolních zařízení v Praze

Základní prioritou MŠMT je předškolní vzdělávání, které je velmi důležité k rozvoji kompetencí potřebných pro život a zvyšuje šance na školní úspěch. V tomto období lze nejsnáze vyrovnávat kognitivní a řečové rozdíly. Od roku 2020 bude umožněno vzdělávání dětí již od dvou let. MŠMT proto vyhlásilo několik programů na zajištění dostatečných kapacit v mateřských, ale i základních školách tak, aby byla místa pro všechny děti garantována. Program pro rozvoj výukových kapacit mateřských a základních škol je plánován až do roku 2021.

Doplňkem těchto kroků je od roku 2014 možnost vytvoření dětských skupin, které jsou určené i pro děti mladší. Dětských skupin je v současnosti 272 s kapacitou přes 3 700 míst. Veřejných mateřských škol je v letošním školním roce přes pět tisíc a navštěvuje je přes 360 tisíc dětí. Cílem MŠMT je, aby v budoucnu měly všechny děti zajištěno místo ve veřejné mateřské škole.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Acorus: Jogínská komunita opět pomáhá obětem domácího násilí

22:27 Acorus: Jogínská komunita opět pomáhá obětem domácího násilí

Pražská jogínská komunita opět v rámci oslav Mezinárodního dne jogy - Namaste Yoga Day - pomáhala o…