MŽP podpoří propojení lokálních projektů na podporu biodiverzity a rozšíření sítě pozemkových spolků

11.02.2015 20:53

Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo výzvu pro nevládní organizace na koordinaci drobnějších projektů podporujících ochranu biodiverzity nebo rozvoj sítě regionálních pozemkových spolků. Ministerstvo je v souladu s cíli státní dotační politiky pro tento rok podpoří ze svého rozpočtu 5 miliony korun.

MŽP podpoří propojení lokálních projektů na podporu biodiverzity a rozšíření sítě pozemkových spolků
Foto: ANO
Popisek: Ministr životního prostředí Richard Brabec

Sekce ochrany přírody a krajiny vyhlásila „Výběrové dotační řízení pro nestátní neziskové organizace pro rok 2015 na koordinační projekty v ochraně přírody a krajiny“. Dotace tak půjdou na finanční posílení činnosti spolků a obecně prospěšných společností, které zastřeší zejména lokálně významné projekty realizované nestátními neziskovými organizacemi.

3 miliony korun z celkové alokace poskytne Ministerstvo životního prostředí na zastřešení projektů podporujících biodiverzitu, které se zaměřují na mapování a monitoring druhů a biotopů, na drobné managementové zásahy směřující k ochraně ohrožených druhů a péči o krajinu. Dotace na koordinaci podpory pozemkových spolků zaměřených na ochranu a rozvoj přírody a krajiny do výše 2 milionů korun půjdou zejména na jejich rozvoj, ale i například na vedení a údržbu databáze nemovitostí v péči těchto spolků.

Vloni bylo do stejného programu přihlášeno více než 200 dílčích projektů na podporu biodiverzity celkem od 81 neziskových organizací. Díky alokovaným 5 milionům korun tak byly podpořeny např. transfery obojživelníků přes migrační bariéry, aktivity na podporu hnízdění ptáků či ochrana kolonií netopýrů a také terénní exkurze pro veřejnost. V rámci podpory pozemkových spolků bylo realizováno 30 projektů k zajištění praktické péče o pozemky cenné z hlediska ochrany přírody a krajiny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Ministerstvo životního prostředí

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany: Ve Strakonicích byla podepsána smlouva na raketové komplety RBS-70NG

22:28 Ministerstvo obrany: Ve Strakonicích byla podepsána smlouva na raketové komplety RBS-70NG

Náměstek ministra obrany pro řízení Sekce vyzbrojování a akvizic Daniel Koštoval, ředitel Sekce podp…