MZV ČR: Informace k ozbrojenému útoku v Egyptě

09.01.2016 20:26

Egyptské ministerstvo vnitra potvrdilo, že v pátek 8. ledna 2016 ve večerních hodinách došlo k ozbrojenému útoku proti hotelu Bella Vista v centru Hurghady.

MZV ČR: Informace k ozbrojenému útoku v Egyptě
Foto: mzv.cz
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí

Pachatelé útoku byli egyptskými bezpečnostními složkami zneškodněni. Pozadí útoku je dosud předmětem vyšetřování. Při útoku byli zraněni tři zahraniční turisté. Podle informací egyptského ministerstva zdravotnictví zranění turisté nejsou v ohrožení života. Jeden zraněný turista byl z nemocnice již propuštěn. Čeští občané pobývající v Hurghadě jsou v pořádku.

V souladu s platným doporučením pro cesty do Egypta MZV ČR připomíná všem občanům nalézajícím se na území Egypta, tj. i v Hurghadě a dalších rudomořských letoviscích, aby dbali zvýšené opatrnosti a aby se tito před vlastní cestou do Egypta, popř. i v jejím průběhu, registrovali v databázi cestovatelů DROZD. MZV ČR občanům cestujícím do Egypta v rámci organizované turistiky dále doporučuje, aby si vždy vyžádali kontakt na zástupce své cestovní kanceláře, kterého by mohli v případě nutnosti kontaktovat. Vedle cestovních kanceláří se občané v případě nutnosti mohou rovněž obracet na Velvyslanectví ČR v Káhiře na telefonním čísle 0020 122 742 75 13, popripade cairo@embassy. mzv.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Muzeum romské kultury: Návrat důstojnosti pietnímu místu v Letech

22:11 Muzeum romské kultury: Návrat důstojnosti pietnímu místu v Letech

Muzeum romské kultury, s.p.o. ve spolupráci s Romea o.p.s. pořádá v pátek 2. 3. 2018 od 13 hodin ve …