MZV ČR: Náměstek Tlapa v Nigérii a Senegalu

11.05.2016 16:45

Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa se zúčastní ve dnech 11. – 14. května 2016 cesty do Nigérie a Senegalu. Součástí české delegace, kterou povede ministr zemědělství Marian Jurečka, bude i podnikatelská mise.

MZV ČR: Náměstek Tlapa v Nigérii a Senegalu
Foto: mzv.cz
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí

Návštěva v Nigérii bude příležitostí potvrdit zájem české strany na dalším rozvoji politických vztahů i spolupráce v oblasti bezpečnosti. Nigérie je druhým největším obchodním partnerem ČR v subsaharské Africe, proto budou partneři jednat také o možnostech dalšího prohloubení obchodní a ekonomické spolupráce a záměru otevřít Zahraniční kancelář CzechTrade v Lagosu. Během návštěvy se uskuteční česko-nigerijský podnikatelský seminář, jehož cílem je podpořit působení českých firem na tamním trhu.

Následná cesta do Senegalu poskytne české delegaci možnost hovořit s představiteli země o rozvoji hospodářské spolupráce v klíčových oblastech (infrastruktura, zdravotnictví, energetika, bezpečnostní otázky) a prezentovat vývozní potenciál českých exportérů. I v druhé navštívené africké zemi bude zorganizován podnikatelský seminář k posílení přítomnosti českých firem na senegalském trhu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Tomáš Jirsa, MBA byl položen dotaz

K prezidentské volbě

Nejste jejím zastáncem a vadí vám, že jeden senátor nebo poslanec může podpořit více kandidátů. A co to, že jejich podpis má několikanásobně větší váhu než hlas lidí? Když už přímá volba, neměli by všichni sbírat podpisy stejně tedy od lidí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Středočeský kraj: Další část Labské cyklostezky dokončena

22:54 Středočeský kraj: Další část Labské cyklostezky dokončena

Středočeský kraj prostřednictvím Krajské správy a údržby silnic (KSÚS) dokončil další úsek Labské cy…