MZV: Česká republika představuje na EXPO v Dubaji technologie pro města budoucnosti

27.01.2022 8:24 | Tisková zpráva

Na Všeobecné světové výstavě EXPO v Dubaji probíhá v druhé polovině ledna prezentace zaměřená na české inovace a technologie v oblasti smart cities.

MZV: Česká republika představuje na EXPO v Dubaji technologie pro města budoucnosti
Foto: Archiv MZV
Popisek: Černínský palác, sídlo Ministerstva zahraničních věcí

Představení českých firem podpořil svou účastí na českém pavilonu i ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela, jehož doprovodil náměstek ministra zahraničí Martin Dvořák a početná mise českých firem připravená Svazem průmyslu a dopravy ČR.

Sedmá dvoutýdenní rotační expozice na českém pavilonu na EXPO v Dubaji představuje ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu celkem 32 českých řešení v oblasti chytrých měst. Návštěvníci českého pavilonu se tak mohou až do konce ledna seznámit s českou vizí technologického řešení měst blízké budoucnosti, která sahá od energetiky, využívání digitální identity v oblasti IoT, moderních trendů v potravinářství včetně vertikálních farem, hydroponie či potravin budoucnosti, přes autonomní mobilitu a řízení dopravy se zapojením umělé inteligence až po hromadné dopravní prostředky využívající vodíkový pohon nebo optimalizaci logistiky a distribuce zboží.

Představení českých technologií budoucnosti na EXPO 2020 podpořil i náměstek ministra zahraničí Martin Dvořák, který mezi 23. a 26. lednem 2022 doprovodil delegaci ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely do Dubaje.

„Naše prezentace na EXPO 2020 ukazuje české technologie, které se mohou na první pohled jevit jako z oblasti science fiction, nicméně představují již reálně existující řešení, která postupně nacházejí cestu do našich běžných životů,“ shrnuje současnou nabídku českého pavilonu v Dubaji náměstek ministra zahraničí Martin Dvořák. „Aktuální prezentace českých technologií v oblasti smart cities, stejně jako celá česká účast na EXPO v Dubaji, potvrzuje, že dlouho vyhlížené technologie pro nové tisíciletí se konečně stávají realitou a Česká republika v nich rozhodně neplánuje hrát druhé housle,“ podotýká náměstek Dvořák.

Možnost prezentovat se na výstavě EXPO v Dubaji uvítal i Josef Šachta ze společnosti Sharry, která nabízí komplexní řešení v oblasti chytrých kancelářských budov.

„V roce 2050 budou žít ve městech dvě třetiny světové populace,“ popisuje jasný trend Šachta. „Technologie chytrých měst tak budou nejen oblastí s velkým potenciálem, ale brzy se stanou doslova technologickou nutností. Jsem proto rád, že Česká republika zařadila smart cities mezi témata, kterými se na EXPO v Dubaji prezentujeme. Účast na českém pavilonu v Dubaji nám kromě možnosti reprezentovat ČR na této jedinečné akci také pomůže proniknout na nové trhy,“ říká Josef Šachta.

Všeobecná výstava EXPO v Dubaji se přehoupla do své druhé poloviny, která pro českou účast vyvrcholí uspořádáním Národního dne ČR, který se uskuteční symbolicky první jarní den, 21. března 2022.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Nemyslíte, že to váš kolega Kalousek vystihl přesně? Nebo v čem nemá pravdu?

,,Nezoufejme. Od 1. června benzin zlevní až o 1,50 Kč/l, protože “sněmovna myslí na lidi” a na čtyři měsíce snížila spotřební daň. Od 1. října benzin tedy benzin opět o 1,50 Kč/l zdraží, ale to už bude po volbách. Marně pátrám po nějakém ještě hloupějším zásahu do spotřební daně, než se povedl nám, ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FN Brno: Na operačních sálech se už uskutečnilo přes tři čtvrtě milionu operací

22:45 FN Brno: Na operačních sálech se už uskutečnilo přes tři čtvrtě milionu operací

Fakultní nemocnice Brno má v areálu Bohunic celkem 27 operačních sálů a díky tomu patří k největším …