MZV: Čeští podnikatelé se setkali se svými myanmarskými protějšky

08.09.2016 16:20 | Zprávy

Ministerstvo zahraničních věcí ČR společně s českou ambasádou v Rangúnu a Svazem průmyslu a dopravy ČR uspořádalo 5. září 2016 v Černínském paláci česko-myanmarské podnikatelské fórum, na němž měly české firmy možnost navázat kontakty s myanmarskými podnikateli a seznámit se s podnikatelským prostředím v Barmě/Myanmaru. Podnikatelské fórum zahájil náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa.

MZV: Čeští podnikatelé se setkali se svými myanmarskými protějšky
Foto: mzv.cz
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí

Na organizaci fóra, jehož se zúčastnilo několik desítek českých firem, se podílela také myanmarská asociace International Business Promotion Center (IBPC). Podnikatelská mise byla složená ze zástupců myanmarských firem z různých sektorů průmyslu a služeb.

Historicky první podnikatelská mise z Barmy do ČR vedená IBPC se uskutečnila v návaznosti na úspěšnou únorovou cestu ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka do Barmy/Myanmaru. České ministerstvo zahraničních věcí podpořilo myanmarskou podnikatelskou misi v rámci projektu ekonomické diplomacie.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Kritizujete migrační kvóty, ale není to pozdě

Respektive s křížkem po funuse? A kdybyste byli ve vládě, zařídíte nějak naše vyvázání z migračního paktu? Jde to vůbec - jinak než když vystoupíme z EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Vaše krátká radost, jejich velké trápení

13:34 MHMP: Vaše krátká radost, jejich velké trápení

Rada hl. m. Prahy v pondělí projednala výroční zprávu za rok 2024 společnosti Pražská plynárenská, a…