MZV: Čeští rozvojoví diplomaté diskutovali v Praze

01.07.2017 11:17

Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa se 30. června 2017 v Černínském paláci setkal s českými diplomaty, kteří se zabývají agendou zahraniční rozvojové spolupráce na zastupitelských úřadech České republiky v zahraničí. Setkání proběhlo v rámci pravidelné výroční Konference ekonomických radů MZV ČR. Jednání se rovněž zúčastnil ředitel odboru rozvojové spolupráce a humanitární pomoci MZV ČR Václav Bálek a také zástupci České rozvojové agentury.

MZV: Čeští rozvojoví diplomaté diskutovali v Praze
Foto: mzv.cz
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí
reklama

Mezi témata jednání patřily aktuální světové trendy v zahraniční rozvojové spolupráci (ZRS), příprava nové národní strategie a programů s prioritními zeměmi, příklady propojování humanitární pomoci a ZRS a další praktické otázky řízení a implementace ZRS v rámci české zahraniční politiky.

„Rozvojoví diplomaté hrají klíčovou roli v identifikaci vhodných projektů v partnerských zemích,“ uvedl při této příležitosti náměstek Tlapa.

„Nová Strategie zahraniční rozvojové spolupráce ČR pro roky 2018–2030 počítá s návazností a synergiemi mezi aktivitami humanitárními a rozvojovými a jejich přesahy do partnerské spolupráce ekonomické, bezpečnostní i politické. Role rozvojové spolupráce jako nedílné součásti české zahraniční politiky tak bude v příštích letech nabývat na významu,“ rozvedl ve svém vystoupení náměstek Tlapa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Arnika: Ochránci přírody zbaví Rokytku nepořádku

19:38 Arnika: Ochránci přírody zbaví Rokytku nepořádku

Pneumatiky, kusy nábytku i drobné odpadky. Na ně se v pátek chystají dobrovolníci z Arniky a firmy T…