MZV: Farmáři z Nigeru byli nadšeni z nabídky českých firem

20.08.2017 21:17

Ve dnech 24. - 27. července 2017 byla realizována v ČR v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie (PROPED) incomingová mise zástupců zemědělského sektoru z Nigeru. Českou republiku navštívili čtyři podnikatelé v oblasti zemědělství a zpracování potravin z Niamey se zaměřením na chov a zpracování drůbeže. Nabídka produktů vybraných českých a moravských firem je nadchla.

MZV: Farmáři z Nigeru byli nadšeni z nabídky českých firem
Foto: mzv.cz
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí

Na základě požadavků a potřeb delegace spojených s rozvojem a výstavbou jejich farem a chovů byl v úzké spolupráci s Ministerstvem zemědělství České republiky připraven adekvátní program zahrnující prezentace a exkurze u českých a moravských firem zabývajících se výrobou zemědělských strojů, zemědělských technologií, krmiv, veterinárních léčiv, produkcí vajec a distribucí primárních surovin v zemědělství. Delegace byla vřele přijata u následujících firem:  Vari, a.s. a Knights, a.s., AG MAIWALD, a.s., FARMTEC, a.s., B27 International, s.r.o.,  MIKROP Čebín, a.s., LÍHEŇ STUDENEC, s.r.o., VK-DRCMAN, s.r.o., Bioveta, a.s.

Tyto firmy svými nabízenými produkty vzbudily u nigerské delegace velmi pozitivní reakce a bylo zjevné, že se výběr firem setkal s příznivým ohlasem. Lze důvodně předpokládat, že pokud náklady za dodání zboží budou konkurenceschopné s francouzskými či holandskými, s nimiž má nigerská delegace zkušenosti, nebude v obchodu s českými firmami stát nic v cestě.

Autor: Mgr. Beata Matusiková, MBA, ekonomický diplomat, Zastupitelský úřad ČR v Abuje

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Euro je cestou k vyšší prosperitě a stabilitě naší ekonomiky

To tvrdíte vy. Pokud ale vím, třeba v Řecku měli Euro a dostali se do velkých finančních problémů, které pak řešili ostatní státy, takže kdyby byla vaše teze správná, jak to že se Řecko dostalo do takových dluhů a hrozil krach jejich ekonomiky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Energetici podpořili nákupem kytiček sbírku proti rakovině

11:54 ČEZ: Energetici podpořili nákupem kytiček sbírku proti rakovině

Stovky žlutých kvítků měsíčku lékařského se podařilo v uplynulých dnech prodat v JE Dukovany a přisp…