MZV: Farmáři z Nigeru byli nadšeni z nabídky českých firem

20. 8. 2017 21:17

Ve dnech 24. - 27. července 2017 byla realizována v ČR v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie (PROPED) incomingová mise zástupců zemědělského sektoru z Nigeru. Českou republiku navštívili čtyři podnikatelé v oblasti zemědělství a zpracování potravin z Niamey se zaměřením na chov a zpracování drůbeže. Nabídka produktů vybraných českých a moravských firem je nadchla.

MZV: Farmáři z Nigeru byli nadšeni z nabídky českých firem
Foto: mzv.cz
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí

Na základě požadavků a potřeb delegace spojených s rozvojem a výstavbou jejich farem a chovů byl v úzké spolupráci s Ministerstvem zemědělství České republiky připraven adekvátní program zahrnující prezentace a exkurze u českých a moravských firem zabývajících se výrobou zemědělských strojů, zemědělských technologií, krmiv, veterinárních léčiv, produkcí vajec a distribucí primárních surovin v zemědělství. Delegace byla vřele přijata u následujících firem:  Vari, a.s. a Knights, a.s., AG MAIWALD, a.s., FARMTEC, a.s., B27 International, s.r.o.,  MIKROP Čebín, a.s., LÍHEŇ STUDENEC, s.r.o., VK-DRCMAN, s.r.o., Bioveta, a.s.

Tyto firmy svými nabízenými produkty vzbudily u nigerské delegace velmi pozitivní reakce a bylo zjevné, že se výběr firem setkal s příznivým ohlasem. Lze důvodně předpokládat, že pokud náklady za dodání zboží budou konkurenceschopné s francouzskými či holandskými, s nimiž má nigerská delegace zkušenosti, nebude v obchodu s českými firmami stát nic v cestě.

Autor: Mgr. Beata Matusiková, MBA, ekonomický diplomat, Zastupitelský úřad ČR v Abuje

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo kultury se ohrazuje vůči nepravdivým informacím, zveřejněným v deníku Právo

22:37 Ministerstvo kultury se ohrazuje vůči nepravdivým informacím, zveřejněným v deníku Právo

Vyjádření ministerstva kultury k článku v deníku Právo