MZV: V Černínském paláci proběhne 5. ročník ocenění projektů udržitelného rozvoje

16.09.2021 9:15 | Tisková zpráva

Ministerstvo zahraničních věcí ve spolupráci s Asociací společenské odpovědnosti již pátým rokem uděluje ocenění za naplňování cílů udržitelného rozvoje OSN (SDGs). Letošní ročník proběhne ve čtvrtek 16. září v Černínském paláci za účasti ministra zahraničních věcí Jakuba Kulhánka.

MZV: V Černínském paláci proběhne 5. ročník ocenění projektů udržitelného rozvoje
Foto: Archiv MZV
Popisek: Černínský palác, sídlo Ministerstva zahraničních věcí

V průběhu slavnostního galavečera budou vyhlášeny výsledky cen SDGs a budou odtajněny další inovativní projekty, které přispívají k udržitelnému rozvoji a mají pozitivní dopad na společnost.

Odborná porota posoudila celkem 238 přihlášených projektů, z nichž vybrala vítěze v kategoriích byznys, veřejná sféra, mladí lídři, vzdělání a reporting. Součástí je také Cena České rozvojové agentury za významný přínos k naplňování cílů a principů zahraniční rozvojové spolupráce. Součástí galavečera bude také slavnostní křest knihy Mia a svět autorek Barbary Nesvadbové a Lucie Mádlové.

Posláním cen SDGs je motivovat partnery z řad soukromého sektoru, neziskových organizací, veřejné správy, ale i široké veřejnosti k aktivitám vedoucím k udržitelnému rozvoji v rámci každodenního života, ekonomických a společenských činností.

Galavečer můžete sledovat živě od 20 hodin ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český rozhlas spouští speciální rádio s názvem Pocta Miroslavu Zikmundovi

14:27 Český rozhlas spouští speciální rádio s názvem Pocta Miroslavu Zikmundovi

Tematický stream Českého rozhlasu nabízí v souvislosti s úmrtím cestovatele Miroslava Zikmunda desít…