Magistrát hlavního města byl nominován na cenu Mosty a Zlatý erb

14.03.2017 11:12

Národní rada osob se zdravotním postižením České republiky každoročně uděluje cenu Mosty určenou aktivitám nebo lidem, kteří významným způsobem přispívají ke zlepšení života handicapovaných. Letos je na uvedenou cenu mezi pěti nejlepšími nominován i Magistrát hlavního města Prahy za svou Mapu přístupnosti. Stejný projekt přinesl magistrátu také nominaci v soutěži Zlatý erb.

Magistrát hlavního města byl nominován na cenu Mosty a Zlatý erb
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled do Nuslí
reklama

Úřad byl na cenu Mosty nominován za digitální mapu přístupnosti budov a veřejných prostor pro osoby s omezenou schopností pohybu, za podporu systémových a rozvojových projektů sportu handicapovaných a za aktivní spolupráci při zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

Vítězové 14. ročníku cen Mosty budou slavnostně vyhlášeni a ceny předány 16. března 2017 od 15 hodin v Kongresovém centru ALDIS v Hradci Králové.

Digitální mapa přístupnosti získala nominaci také v soutěži Zlatý erb, jejímž cílem je podpořit modernizaci místní a regionální veřejné správy. Ta spočívá v rozvoji informačních služeb poskytovaných občanům i specifickým skupinám uživatelů s využitím internetu a ostatních elektronických médií, a v přispění k rozvoji kvality života ve městech a obcích České republiky.

Slavnostní ceremoniál k vyhlášení výsledků soutěží Zlatý erb a JuniorErb 2017 za kraj Hl. m. Praha se uskuteční ve středu 29. března od 18.30 v Rezidenci primátorky na Mariánském náměstí.

Nominovaná Mapa přístupnosti je dostupná v odkazu http://mapapristupnosti.cz/

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů: Zemřel předseda SVOL František Kučera

22:11 Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů: Zemřel předseda SVOL František Kučera

SVOL s hlubokým zármutkem oznamuje, že Ing. František Kučera 16. října 2020 náhle zemřel. Ztratili j…