Majzner: Putinova loutka je nové antivyznamenání pro Prezidenta Zemana

29.10.2014 20:19

Při příležitosti českého svátku 28.října bylo uděleno také jedno antivyznamenání pro prezidenta Zemana. Ze Staroměstského náměstí vyrazil odpoledne pochod a před Pražským hradem došlo k slavnostnímu předání. Miloše Zemana představovala loutka se dvěma jeho tvářemi držená dobrovolníkem s velkou maskou Vladimíra Putina. Tato loutka posléze dostala od organizátorů na krk rudou hvězdu. Rudá hvězda má podle nich symbolizovat spolupráci Miloše Zemana s násilným režimem prezidenta Putina.

Majzner: Putinova loutka je nové antivyznamenání pro Prezidenta Zemana
Foto: Aksana Biazrukaja
Popisek: Anton Litvin

Skupina Kaputin a Pražský Majdan na Hradě zveřejnila také čtyři hlavní důvody udělení tohoto "vyznamenání". V prohlášení se mimo jiné píše:

Jsme si jisti, že porota vybrala nejlepší Loutku podporující násilí, protože loutka - Miloš Zeman uskutečnil následující:

  1. Putinovu intervenci, invazi, okupaci, válku, ničení měst a smrt mnoha lidí označil v citaci za pouhou chřipku. Jistě potěšil násilný režim a zároveň urazil rodiny ukrajinských, ruských i jiných obětí této strašlivé války.
  2. Podpořil násilný režim v Kremlu aktivní účastí na konferenci na Rhodosu.
  3. Nechal si platit výdaje ruským oligarchou, který je na sankčním seznamu demokratických zemí.
  4. Navzdory společnému stanovisku NATO vyjádřil, že věří raději ruskému ministru zahraničí Lavrovovi, o kterém většina demokratů ví, že šíří oficiální ruskou propagandu zamlžující násilnou politiku Kremlu.

Organizátoři také vyzvali všechny podobně smýšlející občany, aby podepsali petici požadující po Senátu ČR prošetření skutků Miloše Zemana ve vztahu k ústavnímu zákonu. Petice se jmenuje "Nechceme na Hradě Putinovu loutku - kde začíná VELEzrada?". Při získání 10 000 podpisů obecně musí Senát ČR petice projednávat.

Po návratu pochodu na Staroměstské náměstí promluvil Anton Litvin, ruský aktivista a organizátor Kulturus festivalu v Praze. Omluvil se za počínání nynějšího Ruska a podpořil svobodnou Ukrajinu. Dále proběhl koncert na kterém zahráli čeští a ukrajinští hudebníci (Ernest Volt, Yakim Pirogoff, Jiří Bareš, Krantofel combo, Ivan Vohrna) a v průběhu něj promluvila také spisovatelka Iva Procházková, která nedávno zahájila své "soukromé sankce" proti režimu v Kremlu, když nepovolila uvedení své loutkové hry v současném Rusku. Vystoupení pak zakončil zpěvem sbor Mikrochor Lukáše Prchala zpěvem liturgie Uročistaja od Kyjevské skladatelky Lesji Dyčko.

Pražský Majdan pořádá na Staroměstském náměstí již od začátku září každou sobotu a neděli "podpisový Majdan" který se snaží podpořit Ukrajinu, informovat a s pomocí dalších akcí přesvědčit vládu ČR, aby "podpořila svobodu na Ukrajině proti násilí režimu prezidenta Putina".

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NP České Švýcarsko: Rekord na labském náplavu u Dolního Žlebu

14:15 NP České Švýcarsko: Rekord na labském náplavu u Dolního Žlebu

Botanici letos zaznamenali rekordní množství drobnokvětu pobřežního v Evropsky významné lokalitě Lab…