Máme zdravotnické minimuzeum

02.02.2015 19:58

V budově Střední zdravotnické školy v centru Chomutova, která je součástí páteřní školy ESOZ, můžete navštívit zdravotnické minimuzeum. Za otevřením muzea stojí dobrá myšlenka ředitelky školy PaedDr. Soni Valuškové, velkorysost rodin, které škole věnovaly exponáty z pozůstalostí známých lékařů Chomutovska, pracovitost odborných učitelek, které exponáty roztřídily a vystavily muzejní expozici, a v neposlední řadě i finanční podpora ze strany odboru školství Krajského úřadu v Ústí nad Labem.

Máme zdravotnické minimuzeum
Foto: chomutov-mesto.cz
Popisek: Chomutovské náměstí
reklama

Zdravotnické minimuzeum bylo slavnostně otevřeno ve středu 28. ledna. Vernisáže se za Krajský úřad Ústeckého kraje zúčastnili náměstkyně Jana Vaňhová,  vedoucí Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Štěpán Harašta a Monika Zeman, dále byli přítomni také zástupci sociálních partnerů školy, bývalé učitelky odborných zdravotnických předmětů, současní žáci a zaměstnanci školy.

Po úvodním slovu ředitelky školy a proslovu náměstkyně hejtmana Ústeckého kraje všichni přítomní zhlédli módní přehlídku zdravotnických uniforem, k vidění byla nezapomenutelná modro-bílá uniforma se zástěrkou a legendárním čepcem, ale i současné pracovní oděvy zdravotníků. V roli modelek se představily žákyně druhého ročníku oboru Zdravotnický asistent. Poté si hosté prohlédli muzeum zaměřené na historii zdravotnictví a měli možnost nahlédnout i do moderně vybavených učeben ošetřovatelství.

Specializované minimuzeum slouží především jako učebna pro názornou výuku historie ošetřovatelství, navštívit ho však mohou i zájemci o studium oborů Zdravotnický asistent a Sociální činnost v rámci Dne otevřených dveří, absolventi školy, zaměstnanci nemocnice, ale i veřejnost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Kr-ustecky.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MMR předalo odpověď na auditní zprávu do Bruselu

13:00 MMR předalo odpověď na auditní zprávu do Bruselu

Ministerstvo pro místní rozvoj 29. 5. předalo Stálému zastoupení ČR v Bruselu odpověď na Auditní zpr…