Marcela Březinová, Martin Maxa a další opět po roce: „Křídla motýlí“ 2020

02.09.2020 18:01

Po nechtěné roční pauze se snad vrací benefiční koncert „Křídla motýlí“ na světlo světa a to v sobotu 12. září 2020 od 18.00 hodin. Tuto nechtěnou pauzu vyvolal dnes už bývalý starosta obce Dolní Dunajovice Vít Záboj, který tento oblíbený benefiční projekt pro charitativní organizaci Debra po 5 letech zrušil. Odůvodnil to tím, že je to pro obec příliš drahé a nevýznamné. Přitom se obec na projektu podílela tím, že poskytla prostory pro vlastní koncert a také pro společenské setkání hostů a interpretů. Teď se vše uvidí samozřejmě dle koronaviru a rozhodnutí státu.

Marcela Březinová, Martin Maxa a další opět po roce: „Křídla motýlí“ 2020
Foto: MARTIN PRODUCTION
Popisek: Marcela Březinová a Martin Maxa

A díky vstřícnosti a pomoci obce Horní Věstonice, jeho starosty Vladislava Moravčíka a místostarostky Jany Kulkusové a dnes už opět současného starosty Dolních Dunajovic, Josefa Hasníka, vše snad povede ke zdárnému zvládnutí. Právě sem, do Horních Věstonic, a do Sportovně-kulturního areálu se tato bohulibá charitativní akce snad vrátí.

„Plno občanů Dolních Dunajovic nám volalo, proč se tato akce přesouvá právě do Horních Věstonic. No, nedokázali jsme to asi úplně správně vysvětlit, proto jsme říkali, ať se obrátí na už tehdejší vedení obce Dolní Dunajovice,“ potvrdil organizátor akce Martin France. „Sem by určitě neměli patřit politické rozbroje, neboť se jedná o pomoc potřebné akci, byť výtěžek se může zdát pro někoho zanedbatelný. Ale nejen v současné prazvláštní a navíc koronavirové době se přece jedná o ozdravení kultury, cestovního ruchu a potkávání se lidí beze strachu na společenských akcích.

A proto jsme se, díky městu Brno, jeho primátorce Markétě Vaňkové, na poslední chvíli rozhodli společně, tento benefiční koncert uskutečnit.

Ve finále, pokud vláda kulturní akce nezastaví, se můžete těšit na interprety jako jsou rocková diva a vlastně už i legenda Marcela Březinová, která v listopadu oslaví 60. narozeniny, žánrově neuchopitelný muzikálový, operní a operetní zpěvák Radim Schwab, kytarový zpěvák a malíř z Litvínova Martin Maxa, mladý a nezávislý zpěvák Martin Harich ze Slovenska, který miluje zpívání na ulici, muzikálová a sexy zpěvačka Kamila Nývltová, také nejmladší ze zpěváků, ale přitom s hlasem, který takzvaně rozbíjí okenní tabulky 18 letý Tomáš Ringel a samozřejmě člověk, který celou akci už pošesté dává dohromady, zpěvák a producent Martin France.

V tomto, byť koronavirovém období a navíc pouze sedmi–členném omezeném počtu interpretů se 100 % nasazeností se na vás všichni těší na jižní Moravě.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechInvest: 5Gthon. Akce, která zlepší budoucnost českých měst

22:11 CzechInvest: 5Gthon. Akce, která zlepší budoucnost českých měst

CzechInvest je partnerem soutěže, jejímž cílem je najít chytrá řešení pro rozvoj a budoucnost českýc…