Masarykova univerzita: Dobrovolníci a centrum MUNI POMÁHÁ pracují již rok

13.03.2021 7:33 | Zprávy

Před rokem, 13. března 2020, vzniklo na Masarykově univerzitě Dobrovolnické centrum MUNI POMÁHÁ.

Masarykova univerzita: Dobrovolníci a centrum MUNI POMÁHÁ pracují již rok
Foto: MUNI
Popisek: Masarykova univerzita - logo

Za rok své existence vyřídilo Dobrovolnické centrum přes 3 000 žádostí o pomoc od jednotlivců a institucí. Aktuálně je v mobilní aplikaci přihlášeno přes 5 000 dobrovolníků, kteří jsou schopni nabídnout svůj čas či odborné znalosti na pomoc potřebným.

Jednou z nich je i Věra Zlevorová, studentka bakalářského studijního programu Specializace ve zdravotnictví na Fakultě sportovních studií MU. Do dobrovolnictví se zapojila na podzim loňského roku právě díky MUNI POMÁHÁ. „Studium na univerzitě opravdu odstartovalo moje dobrovolnictví. Ukončila jsem gymnázium, byl to ten správný čas. Všem, kteří váhají, říkám, neváhejte. Nebojte se, že vás jako dobrovolníka nechají stát někde u dveří, nebo budete k ničemu. Práce se vždy najde. Měla jsem štěstí na skvělý kolektiv lidí, a jak budu mít opět mezi výukou a přípravou do školy čas, bez váhání půjdu na stejné oddělení pomoci,“ říká studentka, která pracovala na lůžkovém oddělení Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

Dobrovolnické centrum vzniklo z iniciativy rektora Masarykovy univerzity Martina Bareše po jeho výzvě k zapojení se do pomoci při zvládání epidemie nového koronaviru SARS-CoV-2 a funguje již rok. „Jsme pořád tady a Dobrovolnické centrum Masarykovy univerzity stále aktivně propojuje dobrovolníky s lidmi, kteří potřebují pomoc. Situace je v současnosti nejhorší od začátku pandemie, takže právě nyní by měli lidé z nejvíce ohrožených skupin zůstat doma a využít pomoci, pokud ji potřebují,“ uvádí rektor Martin Bareš.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

22:33 VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

Ženy od 45 let mají nárok na screeningové mamografické vyšetření jednou za dva roky.