Medaili Za zásluhy obdržel Petr Nováček, analytik a komentátor Českého rozhlasu

29.10.2020 8:37

Prezident České republiky Miloš Zeman ocenil politického komentátora, novináře a historika Petra Nováčka medailí Za zásluhy. Dlouholetého pracovníka Českého rozhlasu znají posluchači z vysílání stanic Český rozhlas Radiožurnál a Český rozhlas Plus, kde komentuje vnitropolitické události, které souvisejí mimo jiné s politickými stranami, ústavními institucemi nebo volbami.

Medaili Za zásluhy obdržel Petr Nováček, analytik a komentátor Českého rozhlasu
Foto: red
Popisek: Český rozhlas
reklama

„Jestli je mezi novináři osobnost, která si zaslouží obdržet státní vyznamenání, pak je to bezpochyby dlouholetý komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček. Srdečně mu k udělení této pocty gratuluji. Jeho bravurní komentáře vnitropolitického dění patří k ozdobám vysílání stanic Radiožurnál a Plus. Vždy jsem obdivoval jeho výjimečné analytické schopnosti i to, jak k našim posluchačům díky své úžasné paměti dokáže hovořit bezprostředně ‚spatra?, nikoliv ‚z papíru?,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Petr Nováček, mimořádná osobnost české novinářské obce, působí v Českém rozhlase od konce devadesátých let. Při příležitosti 34. ročníku festivalu mezinárodní rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio v roce 2018 uvedl generální ředitel René Zavoral Petra Nováčka do Síně slávy Českého rozhlasu za přinos v oblasti domácí publicistiky. Držitel Ceny Ferdinanda Peroutky a Ceny Opus Vitae, kterou mu udělila Nadace Českého literárního fondu za celoživotní přínos, vystudoval historii a češtinu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: V simulovaném soudním sporu zvítězili olomoučtí studenti práv

22:11 dTest: V simulovaném soudním sporu zvítězili olomoučtí studenti práv

Spotřebitelská organizace dTest uspořádala druhý ročník soutěže Spotřebitelskoprávní moot court, ve …