Mezi čtyři obce, které leží v ochranném hlukovém pásmu Letiště České Budějovice, rozdělí kraj jako kompenzaci 850 tisíc korun

26. 6. 2015 9:03

Celkem 850 tisíc korun rozdělí kraj mezi čtyři obce ležící v ochranném hlukovém pásmu Letiště České Budějovice. Jedná se o Planou u Českých Budějovic, Homole, Lipí a Litvínovice. Finanční kompenzaci, jejíž výše je stejná jako loni, schválili krajští zastupitelé ve čtvrtek 25. června. Spolu s ní získají obce i výhody při žádostech o krajské granty a odborné konzultační služby.

Mezi čtyři obce, které leží v ochranném hlukovém pásmu Letiště České Budějovice, rozdělí kraj jako kompenzaci 850 tisíc korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dopravní letadlo, ilustrační foto
reklama

„Jako klíč pro rozdělování částek z celkového balíčku nám slouží rozloha katastrálního území obcí, která se v ochranném hlukovém pásmu nachází. U Plané je to téměř 43 procent, u Homolí 25 procent, u Lipí sedm procent a u Litvínovic 1,3 procenta,“ vysvětlil náměstek hejtmana Jaromír Slíva.

Planá získá 478 tisíc, Litvínovice 14,5 tisíce

Podle Slívy tak získá Planá 477 565 korun, Homole 279 605 korun, Lipí 78 290 korun a Litvínovice 14 540 korun. „Na částkách jsme se s obcemi domluvili tak, aby panovala spokojenost na obou stranách,“ dodal náměstek.

Kromě výše uvedené podpory mají obce nárok i na kompenzaci nefinanční. „Ta se skládá z bodového zvýhodnění v případě, že se budou ucházet o krajem vypisované granty a dále jim nabízíme i odbornou konzultační pomoc při řešení témat, která je zajímají,“ upřesnil Slíva.

Kompenzace pro obce nacházející se v ochranném hlukovém pásmu Letiště České Budějovice kraj rozdělil poprvé loni a letos se v nich rozhodl pokračovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Češi, kteří převezmou velení mise v Mali, už jsou na místě

22:03 Armáda ČR: Češi, kteří převezmou velení mise v Mali, už jsou na místě

Ve čtvrtek 28. května přiletěla do Mali poslední část čtyřicetičlenné skupiny příslušníků resortu ob…