Mezi devítku jihočeských středoškoláků rozdělí ČEZ téměř 400 tisíc korun

05.11.2024 9:04 | Tisková zpráva

Až čtyřicet osm tisíc korun za rok získají vybraní jihočeští studenti od společnosti ČEZ. Stipendijní smlouvu s ČEZ podepsalo v těchto dnech devět jihočeských středoškoláků, mezi kterými jsou i dvě dívky. ČEZ tak chce motivovat nadané studenty k budoucímu uplatnění v energetice.

Mezi devítku jihočeských středoškoláků rozdělí ČEZ téměř 400 tisíc korun
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Stávající jaderné elektrárny, nový blok v Dukovanech, malý modulární reaktor v Temelíně a řada dalších oblastí energetiky. To jsou jen příklady možností, kde by dnešní středoškoláci mohli najít uplatnění po skončení studia. Nejlepší z nich chce pak ČEZ motivovat, aby po škole v energetice zůstali.

„V příštích letech nás čeká příprava nových zdrojů i generační obměna stávajících Dukovan a Temelína. A to je také obrovská příležitost pro mladé a motivované lidi. Nejde jen o stipendisty. Budeme potřebovat další kvalifikované techniky i absolventy netechnických oborů a je na nich, zda tuto příležitost využijí,“ uvedl Bohdan Zronek, člen představenstva ČEZ a ředitel divize jaderná energetika.

Studenti se stipendijní smlouvou k práci v ČEZ nezavazují a smlouva nezavazuje ani ČEZ k přijetí studenta. Studenti by si ale měli udržovat dobrý studijní prospěch a případné školní a ročníkové práce připravovat na energetické téma. „Jde o studenty, se kterými jsme našli společnou řeč především během Jaderných maturit. Zpravidla šlo o nejlepší z účastníků, kteří současně projevili o energetiku zájem. My máme zájem o šikovné studenty a stipendiem je chceme podpořit a třeba pomoci pokrýt studijní náklady,“ uvedla Romana Balounová, HR specialistka pro nábor.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

sledujte náš YouTube kanál ParlamentníListy TV. Děkujeme.

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

Jak podle vás zajistit vyváženost?

Myslím teď mezi ochranou životního prostředí a průmyslem-ekonomikou? Co přesně v tomto směru navrhujete? Vím, co kritizujete, ale jaký je podle vás ten balanc?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP využije Velikonoce k výměně pražců v metru na trati C

16:26 DPP využije Velikonoce k výměně pražců v metru na trati C

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) využije prodloužený velikonoční víkend k výměně celkem 659 původn…