Michal David a Lucka Vondráčková se svými největšími hity poprvé na jednom pódiu!

16.05.2013 12:08

Intenzivnější spolupráce Michala Davida a Lucky Vondráčkové začala v roce 2011 duetem Byla to láska z Michalova alba Čas vítězství, které kompletně otextovala Lucčina máma, Hana Sorosová.

Michal David a Lucka Vondráčková se svými největšími hity poprvé na jednom pódiu!
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Michal David
reklama

Duet zazněl i na turné Michala Davida, ovšem pouze ve formě videoklipu. Na youtube tuto písničku vidělo přes tři miliony diváků!

Právě duet Byla to láska, byl impulsem k intenzivní spolupráci. Turné HIT TOUR 2013, čítá deset koncertů na zimních stadionech a vrcholí koncertem v největší a nejmodernější hale v české republice, v o2 Aréně!

Zpěvačka, herečka a dabérka Lucie Vondráčková je aktuální vítězkou ankety  Tý-Tý v kategorii zpěvačka a pětinásobnou stříbrnou slavicí. Svou kariéru začínala z kraje 90. let jako moderátorka dětského pořadu Marmeláda, rozhodně nezahálí a stíhá spoustu aktivit. K chystanému albu, které má vyjít na začátku března v den Lucčiných narozenin, natočila taneční videoklip k pilotnímu singlu Co s tou touhou. Lucka se v roce 2011 provdala za hokejistu Tomáše Plekance, mají syna Matyáše. Autorem hudby u většiny skladeb je její otec Jiří Vondráček, texty píše již zmiňovaná Hana Sorosová. K jejím hitům patří písně Marmeláda, Kdy jindy než teď, Džíny, Manon, Mayday, Vítr, Boty proti lásce, Tenkej led, Kdo tě má rád, Kočičí nebo aktuální Zombie. Účinkovala mimo jiné ve filmech Labyrint, Rodinka, Bathory, Kvaska či Snowboarďáci, či v současném trháku Babovřesky.

Zpěvák, skladatel a producent Michal David začínal v osmdesátých letech, proslavila jej celá řada hitů, počínaje Nenapovídej, Nonstop, Každý mi tě lásko závidím, Céčka, Děti ráje, či nesmrtelný hit Poupata. Koncem osmdesátých let komponuje filmovou hudbu, nejznámější Discopříběh se dokonce letos dočká třetího pokračování. Konec minulého a začátek nového století tvoří a spoluprodukuje muzikály, ve kterých patří mezi nejúspěšnější domácí autory. Namátkou stačí vyjmenovat díla Kleopatra, Angelika, Tři mušketýři nebo Kat Mydlář. V roce 2011 absolvoval velmi úspěšné turné s příznačným názvem Megatour, na které navazuje společné turné HIT TOUR 2013.

Na tomto turné nejde o jednoho interpreta a jeho hosta, ale o turné dvou rovnocenných interpretů, kteří vypálí do lidí ty největší pecky své kariéry. Již úvodní Vítr nenechá nikoho na pochybách, že půjde o skvělou pěveckou a taneční show. O doprovod se postará Michal David Band, tvořený ze skvělých koncertních muzikantů (Petr Berki, Josef Cikánek, Ivan Korený, Jakub Ryba, Martin Hájek), doplněný o sboristky a hráče na perkuse.

Vizualizaci celého koncertu připravil na LED obrazovky Jan C. Löbl, který bourá staré pojetí využití tohoto produktu. Nepůjde o pouhé snímání pódia nebo počítačové animace, volně dostupné na internetu, ale vytvořil přímo pro každou písničky nové záběry a animace s občasným prostřihem klipů, takže divák bude vtažen do dění na pódiu i přes 3 LED stěny. Rovněž navrhoval i pódiovou scénu, kostýmy pro Lucku a tanečníky. O pódiovou choreografii se postarala Leona QAŠA Kvasnicová.

Koncert je rozdělen do čtyř bloků, každý interpret má svůj vlastní, šestipísňový blok, propojený duety nebo Michalovým doprovodem v Lucčiných písních.

HIT TOUR 2013

29.5.2013 - Ostrava - ČEZ Aréna
30.5.2013 - Olomouc - zimní stadion
3.6.2013 - Pardubice - ČEZ Aréna
5.6.2013 - Uherské Hradiště - zimní stadion
6.6.2013 - Brno - Kajot Aréna
10.6.2013 - Tábor - zimní stadion
11.6.2013 - Plzeň - ČEZ Aréna
19.6.2013 - Jihlava - zimní stadion
20.6.2013 - Liberec - Tipsport Aréna
26.6.2013 - Praha  - o2 Aréna

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR: V kontingentu jsou zkušení záchranáři

20:29 Policie ČR: V kontingentu jsou zkušení záchranáři

Rychlý zásah policistů pomohl zachránit lidský život.