Mimořádná změna železniční osobní dopravy od 7. září

21.08.2015 9:02

Správa železniční dopravní cesty připravila od pondělí 7. září mimořádnou změnu jízdního řádu osobní dopravy 2015. Stalo se tak na základě žádostí dopravce ČD, a.s.

Mimořádná změna železniční osobní dopravy od 7. září
Foto: szdc.cz
Popisek: Správa železniční dopravní cesty
reklama

V rámci této změny dochází v dálkové dopravě pouze ke změně v místenkování u vlaků 242 a 243 Košičan, kde již není povinná rezervace míst. Naopak u vlaků 444 a 445 Slovakia je tato povinná rezervace zavedena (toto opatření již platí na základě vyhlášky ČD).

V regionální dopravě je v Královéhradeckém kraji na trati 021 uspíšen osobní vlak 20201 v úseku Častolovice – Týniště nad Orlicí o 8 minut dříve z důvodu navázání přípoje na spěšný vlak 1871 směr Choceň. V Pardubickém kraji je na trati 024 u všech vlaků zapracováno zastavení na nové zastávce Červená Voda-Pod rozhlednou, která má být vybudována a zprovozněna během letošního září.

Již od středy 19. srpna došlo k jedné změně, která se však neprojevila v samotném jízdním řádu. Po skončení nepřetržité výluky na trati 173 Praha-Smíchov – Rudná u Prahy – Beroun začaly zastavovat všechny osobní vlaky v nově vybudované zastávce Praha-Hlubočepy. Ta nahradila stejnojmennou zastávku, která se nacházela dál od středu tohoto pražského předměstí a nově bude sloužit pouze pro křižování vlaků.

I když je tato změna minimálního rozsahu, doporučujeme cestujícím, aby se před nástupem do vlaku přesvědčili o aktuálním stavu svého vlakového spojení. Upravené jízdní řády budou zveřejněny ZDE nebo ZDE a dále v příslušných železničních stanicích. Další informace lze získat v osobních pokladnách a informačních střediscích Českých drah.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Asociace poskytovatelů sociálních služeb: Projekt Eldicare – Slaďování dovedností v rostoucí evropské šedé ekonomice

8:51 Asociace poskytovatelů sociálních služeb: Projekt Eldicare – Slaďování dovedností v rostoucí evropské šedé ekonomice

Eldicare je projekt SSA („Aliance odvětvových dovedností“) financovaný Evropskou komisí v rámci prog…