Ministerstvo dopravy: Dostavba další části Pražského okruhu je zase o krok blíž

20.04.2017 17:45

Stavba další části Pražského okruhu propojující dálnici D1 s Běchovicemi a hradeckou dálnicí D11 se o další krok přiblížila. Ředitelství silnic a dálnic zajistilo zpracování a předalo Ministerstvu životního prostředí dokumentaci nutnou pro posouzení vlivu na životní prostředí. Ministerstvo plánuje vydat stanovisko do šesti měsíců.

Ministerstvo dopravy: Dostavba další části Pražského okruhu je zase o krok blíž
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo dopravy

„Na seznamu úkolů si můžeme odškrtnout další důležitou položku v přípravě chybějící části Pražského okruhu. Propojení brněnské D1 s Běchovicemi je pro východní část Prahy a středočeské obce podstatným krokem pro zklidnění dopravy a je to dluh z minulosti, který musíme rychle splatit,“ říká ministr dopravy Dan Ťok.

Ministerstvo životního prostředí přislíbilo v co nejkratším možném termínu provést proces EIA. „Ředitelství silnic a dálnic předložilo ve čtvrtek 13. dubna na MŽP dokumentaci EIA. Tu jsme nyní zkontrolovali a připravujeme ji k rozeslání ještě dnes, čímž bude zahájen proces EIA. Povinnou lhůtu pro kontrolu dokumentace EIA jsme tak již v prvním kroku nejenom dodrželi, ale i zkrátili o pět dní, tj. na polovinu. Stejně tak se budeme snažit postupovat v rámci celého procesu EIA. Tzn. nejenom dodržet lhůtu pro vydání stanoviska do 6 měsíců, ale pokud to půjde, budeme se maximálně snažit povinné lhůty i zkrátit. Samozřejmě záleží na množství připomínek, práci zpracovatele posudku a dalších faktorech. Výstavba pražského okruhu pro nás rozhodně zůstává maximálně prioritní,“ říká ministr životního prostředí Richard Brabec.

Vydání kladného stanoviska EIA umožní Ředitelství silnic a dálnic ČR pokračovat v přípravě stavby zajištěním územního rozhodnutí. Ministerstvo dopravy také připravilo memorandum s Prahou o spolupráci při majetkoprávním vypořádání v souvislosti se stavbou Pražského okruhu, což by mělo výrazně urychlit výkupy potřebných pozemků. Zahájení výstavby dvanáctikilometrového úseku se předpokládá zhruba v roce 2020. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČHMÚ: Kvalita ovzduší na území České republiky v roce 2019

22:28 ČHMÚ: Kvalita ovzduší na území České republiky v roce 2019

Úsek kvality ovzduší Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vydává první část předběžné zprávy …