Ministerstvo dopravy: Jak na cyklopruhy? Příručka pomůže s orientací v normách

24. 9. 2017 20:34

Stručné popularizační představení obsáhlého technického dokumentu TP 179 - Navrhování komunikací pro cyklisty je vedeno snahou Ministerstva dopravy o širší osvětu a rozvoj zlepšování podmínek pro jízdu na kole, především na místní úrovni jednotlivých měst a obcí.

Ministerstvo dopravy: Jak na cyklopruhy? Příručka pomůže s orientací v normách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo dopravy

Brožura je určena především všem spolutvůrcům veřejných komunikací a prostranství. Může sloužit nejen projektantům a širší odborné veřejnosti, ale též politikům, stavebním úřadům či odborům dopravy při rozhodování o nových stavbách či rekonstrukcích na místní úrovni. Širšímu okruhu občanů se zájmem o cyklodopravu může napomáhat v orientaci v dané problematice. Materiál je zdarma volně k dispozici ke stažení na stránkách Ministerstva dopravy a také šířen v tištěné podobě.

Nové Technické podmínky – Navrhování komunikací pro cyklisty (TP 179) jsou klíčovým technickým dokumentem pro zlepšování podmínek pro cyklodopravu a vešly v platnost v červnu tohoto roku. Dokument je určen pro odbornou veřejnost a reaguje na změny národní legislativy a rozvoj integrace cyklodopravy v ČR i v zahraničí. Obsahuje komplexní shrnutí pravidel a principů pro navrhování pozemních komunikací tak, aby byly bezpečné a komfortní pro užívání jízdních kol. Důraz je kladen na odlišné uživatelské požadavky a plošnou integraci cyklodopravy. Zevrubně jsou popsána konkrétní opatření, zejména ekonomické a efektivní integrační dopravně-organizační úpravy.

Ministerstvo dopravy se snaží podporovat udržitelnou mobilitu. Úkol pro ministerstvo je především zajištění legislativní, finanční a metodické podpory, která místním samosprávám pomůže při utváření lepších podmínek pro bezmotorovou dopravu. Vytvoření nových Technických podmínek TP179 i jejich stručného představení jsou právě součástí této metodické podpory.

Kompletní verze technických podmínek ZDE

Stručná brožura ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

easyJet je nejtišším dopravcem na pražském letišti

18:54 easyJet je nejtišším dopravcem na pražském letišti

V letošním ročníku soutěže Nejtišší dopravce, kterou pořádá Letiště Praha ve spolupráci s městskou č…