Ministerstvo dopravy: Modernizované úseky D1 jsou bez omezení, v neděli zmizí dočasná svodidla i na mostě u Hvězdonic

27.11.2019 4:26 odp.

Modernizované úseky brněnské D1 jsou opět plně průjezdné. Poslední dopravní omezení mezi 190. a 194. kilometrem silničáři odstranili na začátku tohoto týdne. S dočasnými svodidly musí řidiči počítat už jen na mostě u Hvězdonic na 27. kilometru dálnice, k jejich demontáži dojde nejpozději v neděli 1. prosince.

Ministerstvo dopravy: Modernizované úseky D1 jsou bez omezení, v neděli zmizí dočasná svodidla i na mostě u Hvězdonic
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo dopravy

„Práce na modernizaci brněnské dálnice budou pokračovat opět na jaře. Opravovat se bude šest úseků, silničáři zároveň zahájí práce na posledním úseku Devět křížů - Ostrovačice. Celkem tedy bude v modernizaci sedm úseků v délce 71 kilometrů“, říká ministr dopravy Vladimír Kremlík.

V současné době je zprovozněno 90 kilometrů modernizované D1. V průběhu příštího roku se řidičům otevřou další tři zmodernizované úseky. Bude se jednat o úsek 7 Soutice - Loket, úsek 12 Humpolec – Větrný Jeníkov a úsek 19 V. Meziříčí západ – V. Meziříčí východ. Aktuální informace o modernizaci D1 jsou k dispozici ZDE.

Momentálně je v realizaci 260,3 km staveb. Z toho je dálnic 138,1 km a modernizace D1 činí 60,7 km. Silnic I. třídy se staví 61,5 km. Do konce roku budou zprovozněny dva úseky dálniční sítě – D1 mezi Přerovem a Lipníkem nad Bečvou v délce 14,3 km a dálnice D3 v úseku Ševětín - Borek v délce 10,7 km. V příštím roce se zprovozní 21,3 km dálnic, z toho nejdelší úsek bude mít dálnice D48 mezi Rybím a Rychalticemi v délce 11,5 km a budou dokončeny tři úseky modernizace D1 v délce 29,5 km. Podrobnosti k jednotlivým stavbám najdete v naší interaktivní mapě (ZDE).

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ opět láká k návštěvě svých infocenter se spoustou zajímavých novinek a letní soutěží pro děti

18:23 ČEZ opět láká k návštěvě svých infocenter se spoustou zajímavých novinek a letní soutěží pro děti

Program nabitý zážitky a spousta dárků pro děti – to jsou prázdninová lákadla infocenter a elektráre…