Ministerstvo dopravy: Modernizované úseky D1 jsou bez omezení, v neděli zmizí dočasná svodidla i na mostě u Hvězdonic

27.11.2019 16:26

Modernizované úseky brněnské D1 jsou opět plně průjezdné. Poslední dopravní omezení mezi 190. a 194. kilometrem silničáři odstranili na začátku tohoto týdne. S dočasnými svodidly musí řidiči počítat už jen na mostě u Hvězdonic na 27. kilometru dálnice, k jejich demontáži dojde nejpozději v neděli 1. prosince.

Ministerstvo dopravy: Modernizované úseky D1 jsou bez omezení, v neděli zmizí dočasná svodidla i na mostě u Hvězdonic
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo dopravy
reklama

„Práce na modernizaci brněnské dálnice budou pokračovat opět na jaře. Opravovat se bude šest úseků, silničáři zároveň zahájí práce na posledním úseku Devět křížů - Ostrovačice. Celkem tedy bude v modernizaci sedm úseků v délce 71 kilometrů“, říká ministr dopravy Vladimír Kremlík.

V současné době je zprovozněno 90 kilometrů modernizované D1. V průběhu příštího roku se řidičům otevřou další tři zmodernizované úseky. Bude se jednat o úsek 7 Soutice - Loket, úsek 12 Humpolec – Větrný Jeníkov a úsek 19 V. Meziříčí západ – V. Meziříčí východ. Aktuální informace o modernizaci D1 jsou k dispozici ZDE.

Momentálně je v realizaci 260,3 km staveb. Z toho je dálnic 138,1 km a modernizace D1 činí 60,7 km. Silnic I. třídy se staví 61,5 km. Do konce roku budou zprovozněny dva úseky dálniční sítě – D1 mezi Přerovem a Lipníkem nad Bečvou v délce 14,3 km a dálnice D3 v úseku Ševětín - Borek v délce 10,7 km. V příštím roce se zprovozní 21,3 km dálnic, z toho nejdelší úsek bude mít dálnice D48 mezi Rybím a Rychalticemi v délce 11,5 km a budou dokončeny tři úseky modernizace D1 v délce 29,5 km. Podrobnosti k jednotlivým stavbám najdete v naší interaktivní mapě (ZDE).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Brandýs nad Labem se chystá testovat na koronavirus, zájemci se mohou předem objednat online

15:06 Nemocnice Brandýs nad Labem se chystá testovat na koronavirus, zájemci se mohou předem objednat online

Nemocnice Brandýs nad Labem zřizuje od úterý 31. března speciální pracoviště na testování onemocnění…