Ministerstvo dopravy: RegioJet mezi Prahou, Havlíčkovým Brodem a Jihlavou či Brnem

24.03.2023 9:01 | Tisková zpráva

Od roku 2026 má na lince R9 Praha – Havlíčkův Brod – Jihlava/Brno jezdit vítězný uchazeč vzešlý z uplynulého nabídkového řízení Ministerstva dopravy. Ministerstvo obdrželo dvě nabídky, podali je České dráhy, a.s. a RegioJet a.s. Na základě posouzení a hodnocení nabídek byla jako ekonomicky nejvýhodnější vybrána nabídka dopravce RegioJet a.s. Cestující se mohou těšit na nové vlaky a lepší dostupnost krajské Jihlavy. Smlouva o zajištění rychlíkové dopravy bude uzavřena na 15 let.

Ministerstvo dopravy: RegioJet mezi Prahou, Havlíčkovým Brodem a Jihlavou či Brnem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo dopravy

Spojení by mělo vypadat tak, že se výrazně zlepší  dostupnost Jihlavy vlakem, protože každých 120 minut pojede přímý vlak Praha – Havlíčkův Brod – Brno a každých 120 minut přímý vlak Praha – Havlíčkův Brod – Jihlava.

Další zlepšení čeká cestující i v případě samotných vlaků na uvedené lince. Mohou se těšit na nová vozidla, která mohou jezdit alespoň 200 km/h. Jde o to, aby vozidla, jejichž ekonomická životnost bude 30 let, mohla později využívat i úseků vysokorychlostních tratí, například v části trasy mezi Prahou a Kolínem. K dispozici bude připojení k internetu a prodej občerstvení ve vlaku.

Myslíme i na cestující se sníženou mobilitou a ty, kteří využijí nástup či výstup bez schodů. Alespoň jedny dveře vlaku z každé strany musí být nízkopodlažní.

Smlouva bude uzavřena na dobu 15 let. Dojde totiž k pořízení vozidel, která mají dlouhou odpisovou dobu. Navíc smlouva stanoví požadavek na převod vozidel na dalšího dopravce.

reklama

autor: Tisková zpráva

Odchod do důchodu

Paní Schillerová, přijde mi to, nebo nějak často měníte své názory? Teď tvrdíte, že je pro vás navýšení věku odchodu do důchodu nepřijatelné, ale podle jiných, s tím souhlasili a zrovna vy jste to jako ministryně sama navrhovala - https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/396856-schillerova-chce-zvysi...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Závadné maso se ke spotřebitelům nedostalo

16:05 Celní správa: Závadné maso se ke spotřebitelům nedostalo

Téměř půl tuny drůbežího masa a mořských plodů přepravovaných v nevhodných podmínkách objevili ústeč…