Ministerstvo dopravy: V programu DOPRAVA 2020+ splnilo podmínky druhé soutěže 215 projektů

26. 7. 2020 9:01

Více než 220 návrhů projektů, zaměřených na asistenčními systémy pro řidiče, infrastrukturu pro rozvoj elektromobility, bezpečnost letecké dopravy či plánování dopravních služeb, bylo v uplynulých měsících podáno v rámci programu DOPRAVA 2020 +. Podmínky veřejné soutěže splnilo a do dalšího hodnocení postupuje 215 návrhů projektů, pro které je připraveno k rozdělení 400 milionů korun.

Ministerstvo dopravy: V programu DOPRAVA 2020+ splnilo podmínky druhé soutěže 215 projektů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo dopravy
reklama

Projekty jsou standardně zaměřeny do jednoho ze čtyř specifických cílů: Udržitelná doprava, Bezpečná a odolná doprava a dopravní infrastruktura, Přístupná a interoperabilní doprava a Automatizace, digitalizace, navigační a družicové systémy. Hlavní cíl programu, a tím i projektů v programu podporovaných, je pak rozvíjet dopravní sektor způsobem, který bude reflektovat společenské potřeby, akceleruje technologický a znalostní rozvoj ČR a napomůže růstu konkurenceschopnosti ČR.

V rámci reakce na situaci kolem COVID-19 bylo nad rámec standardního zaměření projektů zdůrazněno také téma zvládání mimořádných situací. Řešení a výsledky těchto návrhů projektů by měly přispět ke zmírnění negativních dopadů těchto mimořádných událostí na dopravu a hospodářství.

Program DOPRAVA 2020+ se teší značnému zájmu. Zatímco do prvního kola veřejné soutěže bylo podáno 141 projektů, do druhého ročníku veřejné soutěže programu DOPRAVA 2020+ bylo podáno 227 návrhů projektů.

S žádostí o aplikační garanci se na Ministerstvo dopravy ČR obrátili přihlašovatelé 102 projektů za celkem 1,4 mld. Kč. Po posouzení žádostí příslušnými odbory byla garance udělena 54 žádostem, úspěch tedy slavila více než polovina zaslaných projektů. Po úspěšném absolvování formální kontroly na půdě Technologické agentury ČR se projekty „utkají“ o podporu ve výši 400 milionů korun. Její maximální výše je 50 milionů Kč na jeden projekt při maximálně 80% intenzitě podpory.

Hlavním cílem programu DOPRAVA 2020+ je rozvíjet dopravní sektor způsobem, který bude reflektovat společenské potřeby, akceleruje technologický a znalostní rozvoj ČR a napomůže tak růstu konkurenceschopnosti ČR.

Další informace včetně seznamu projektů naleznete na stránkách Technologické agentury ČR ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kverulant: Kauzu Diag Human bude vyšetřovat Národní centrála proti organizovanému zločinu

22:25 Kverulant: Kauzu Diag Human bude vyšetřovat Národní centrála proti organizovanému zločinu

Česká republika prohrává v kauze Diag Human jeden spor za druhým. Stát se však stále tváří, že se ni…