Ministerstvo dopravy: Vláda schválila dohodu mezi českou a německou vládou o plavbě po labské vodní cestě

04.05.2021 7:34 | Zprávy

Cílem dohody je zajistit a udržovat splavnost Labe v určitých parametrech od Pardubic až do Hamburku. Umožní více využívat labskou vodní cestu pro ekologicky šetrnou nákladní dopravu, skloubit dopravní využití s vodohospodářskými potřebami a zachování cenného přírodního prostoru.

Ministerstvo dopravy: Vláda schválila dohodu mezi českou a německou vládou o plavbě po labské vodní cestě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova ministerstva dopravy

„Labe je významnou evropskou řekou, za kterou nese Česká republika odpovědnost společně s Německem. Splavnění Labe umožní provoz ekologické vodní dopravy a zlepší podmínky pro  mezinárodní obchod i cestovní ruch v České republice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Krutílek byl položen dotaz

Zase ta EU

Proč nám EU určuje výši minimální spotřební daně na paliva? A to ji jako určuje i u jiných věcí? Neměly by si o tom státy rozhodovat sami? Mimochodem, jaká je podle EU ta minimální daň na pohonné hmoty? Ptám se vás, protože prý ODS nyní chce její snížení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚZSVM získal územní rozhodnutí k rekonstrukci bývalé věznice v Uherském Hradišti

22:08 ÚZSVM získal územní rozhodnutí k rekonstrukci bývalé věznice v Uherském Hradišti

Záchrana bývalé věznice v Uherském Hradišti postoupila do další fáze.