Ministerstvo dopravy dává prioritu mezinárodnímu projektu rychlostní silnice R49 Hulín – Púchov

31.01.2015 9:00

Ministerstvo dopravy dává zelenou rychlostní silnici R49. Deklarovali to zástupci Ministerstva dopravy na společném jednání, které se uskutečnilo v pondělí 26. ledna. Jednání se účastnil náměstek ministra dopravy Kamil Rudolecký, poslanec Parlamentu ČR Petr Kořenek, senátor František Čuba, primátor Miroslav Adámek a další zástupci, kteří se podílejí na přípravě rychlostní silnice R49.

Ministerstvo dopravy dává prioritu mezinárodnímu projektu rychlostní silnice R49 Hulín – Púchov
Foto: Hans Štembera
Popisek: Silnice, ilustrační foto

„Projekt propojení České a Slovenské republiky rychlostní silnicí R49 / R6 je pro nás základní prioritou,“ řekl úvodem náměstek ministra dopravy Rudolecký. Účastníci jednání připomněli tři oblasti přípravy od stavby Hulín – Fryšták, která dnes čeká na stavební povolení, přes úsek Fryšták – Lípa kde chce letos investor ŘSD dopracovat projektovou dokumentaci pro územní rozhodnutí, po úsek Lípa – Vizovice – Horní Lideč - hranice se Slovenskem, s potřebou dopracování posouzení tohoto úseku z pohledu ekonomického, technického včetně potřeb ochrany životního prostředí.

„Zařazení do transevropské dopravní sítě propojení České a Slovenské republiky jako devátého nákladního železničního koridoru (Praha - Česká Třebová - Hranice na Moravě - Púchov -Žilina - Košice - Čierna nad Tisou), včetně souvisejícího silničního propojení mezi ČR a SR rychlostní silnicí R49/R6 Hulín – Púchov, nás staví před potřebu efektivně spolupracovat a dokončit přípravu a realizaci do konce roku 2030,“ připomenul Jaroslav Drozd, statutární náměstek hejtmana Zlínského kraje.

Krajské město Zlín jako jedno z posledních krajských měst v ČR je dosud bez obchvatu, nebo alespoň vnitřního městského okruhu a silnice R49 v úseku Hulín – Fryšták – Lípa je spolu s R55 Hulín - Napajedla takovým obchvatem pro tranzitní dopravu. Dnes přetížený průtah třídou Tomáše Bati ve Zlíně je zátěží pro obyvatele a proto „říkáme R49 ano – potřebujeme tento projekt k dalšímu rozvoji města,“ zdůraznil primátor města Zlín Miroslav Adámek.

„Každý problém řeší konkrétní člověk“ připomenul senátor a radní Zlínského kraje František Čuba a spolu s Jaroslavem Kučerou, radním Zlínského kraje odpovědným za dopravu, deklaroval připravenost Zlínského kraje aktivně spolupracovat na všech procesech přípravy a pomoci řešení úkolů, které jsou v kompetenci jednotlivých orgánů a úřadů.

„Dohodli jsme se na vzniku pracovní skupiny, kde budeme průběžně konzultovat aktuální dění souvisejícího s přípravou projektu R 49 a jednou za tři měsíce svoláme koordinační jednání, kde společně vyhodnotíme postup a průběh prací na projektu“ doplnil předseda Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě Libor Lukáš, které spolu se Zlínským krajem dlouhodobě prosazuje projekt R49 a má v celé záležitosti koordinační roli při tvorbě technicko – ekonomických podkladů a úspěšného průběhu přípravy.

Jaroslav Kučera zároveň zdůraznil, že R49 je základní prioritou Zlínského kraje a připomenul vazbu na zkapacitnění silnice II/490 jako navazující úsek na R4902 u Fryštáku k ulici Sokolské, kterou připravuje Zlínský kraj z Integrovaného regionálního operačního programu. „Jsme připraveni spolupracovat při kontrole a naplňování harmonogramu zásadních úkolů k urychlení přípravy R49 v kompetenci jednotlivých účastníků jednání“ doplnil radní Kučera.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká obchodní inspekce zakázala na trhu nabíječku pro notebooky ADP-90SB BB

12:58 Česká obchodní inspekce zakázala na trhu nabíječku pro notebooky ADP-90SB BB

Česká obchodní inspekce zjistila na tuzemském trhu elektrické zařízení, které může znamenat pro spot…