Ministerstvo dopravy všem sportovním a rekreačním letcům: Zůstaňte, prosím, na zemi

26.03.2020 19:35

Výzva Ministerstva dopravy – Odboru civilního letectví, určená všeobecnému letectví

Ministerstvo dopravy všem sportovním a rekreačním letcům: Zůstaňte, prosím, na zemi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo dopravy
reklama

Současná opatření v boji proti šíření nového typu koronaviru se nějak dotýkají běžného života každého z nás, sportovní a rekreační piloty nevyjímaje. Zveřejňujeme výzvu Odboru civilního letectví Ministerstva dopravy a prosíme: zůstaňte nyní na zemi, let letadlem opravdu není vycházka do nejbližšího parku u domu. Díky za pochopení!

Ministerstvo zdravotnictví dne 23. března 2020 vydalo nové Mimořádné opaření (č.j.: 12745/2020-1/MIN/KAM - ZDE), kterým byl prodloužen a upřesněn zákaz volného pohybu osob na území České republiky. Jakkoli v České republice nebyl konkrétně zakázán ani upraven vnitrostátní provoz všeobecného letectví, včetně volnočasového létání a užívání letadel ke sportovním a rekreačním účelům, je nezbytné vycházet z vyhlášeného stavu nouze a příslušného omezení volného pohybu osob.

S ohledem na současnou situaci, kdy pouze společným úsilím a dodržováním všech preventivních i restriktivních opatření se můžeme vypořádat se zatím největší výzvou tohoto milénia, Ministerstvo dopravy – Odbor civilního letectví apeluje na všechny uživatele vzdušného prostoru České republiky, aby skutečně zvážili, zda jejich aktivity lze považovat za nezbytné a směřující k zachování chodu společnosti.

V této souvislosti oceňujeme pragmatický přístup Úřadu pro civilní letectví, Letecké amatérské asociace České republiky a v neposlední řadě i Aeroklubu České republiky (viz tisková a jiná sdělení na příslušných webových stránkách zmíněných institucí), protože čím přísnější k sobě samým a ohleduplnější vůči druhým nyní budeme, tím rychleji se budeme moci vrátit k naší společné lásce – létání!

Zdeněk Jelínek
ředitel Odboru civilního letectví

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povodí Moravy: Už od začátku jara musí některé nádrže dotovat vodní toky

7:34 Povodí Moravy: Už od začátku jara musí některé nádrže dotovat vodní toky

Ředitelé státních podniků Povodí na pravidelném jednání informovali ministra zemědělství Miroslava T…