Ministerstvo financí: Kompenzační bonus pro podnikatele

24.01.2022 21:44 | Tisková zpráva

Obnovený kompenzační bonus ve výši až 1 000 korun denně je přímou podporou pro pandemií poškozené OSVČ, společníky malých s. r. o. a osoby pracující na DPČ a DPP. Žadatel/ka může o kompenzační bonus jednoduše požádat od 1. ledna 2022 na místně příslušném finančním úřadu, a to třeba e-mailem s oskenovanou žádostí a vlastnoručně podepsaným čestným prohlášením.

Ministerstvo financí: Kompenzační bonus pro podnikatele
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo financí, ilustrační foto

Poškození podnikatelé a dohodáři mohou při splnění zákonných podmínek žádat o finanční podporu za dvě bonusová období (22. 11 - 31. 12. 2021, 1. 1. - 31. 1. 2022). Celkově lze získat až 71 000 korun.

Nárok na bonus náleží podnikatelům a dohodářům poškozeným majoritně v důsledku aktuálních vládních restrikcí na zmírnění negativních následků pandemie. Rozhodujícím ukazatelem je doložený pokles tržeb ve srovnávaném období nejméně o 30 % v porovnání s průměrnou měsíční výší příjmů ve srovnávacím období. Rovněž je možné žádat z důvodů nařízené karantény, izolace či péče o dítě.

Žádost o kompenzační bonus je k dispozici na webu Finanční správy, a to ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: Tisková zpráva

Nemyslíte, že to váš kolega Kalousek vystihl přesně? Nebo v čem nemá pravdu?

,,Nezoufejme. Od 1. června benzin zlevní až o 1,50 Kč/l, protože “sněmovna myslí na lidi” a na čtyři měsíce snížila spotřební daň. Od 1. října benzin tedy benzin opět o 1,50 Kč/l zdraží, ale to už bude po volbách. Marně pátrám po nějakém ještě hloupějším zásahu do spotřební daně, než se povedl nám, ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy: Start Driving učí mladé řidiče, jak se lépe pohybovat na silnicích. Zapojit se mohou i rodiče

9:15 Ministerstvo dopravy: Start Driving učí mladé řidiče, jak se lépe pohybovat na silnicích. Zapojit se mohou i rodiče

Mladí řidiči se i letos mohou zdokonalovat ve svých dovednostech na speciálních bezplatných kurzech.…