Ministerstvo financí: Marie Bílková jmenována náměstkyní ministryně

01.08.2020 22:31

Ministryně financí Alena Schillerová jmenovala Ing. Marii Bílkovou na pozici náměstka člena vlády. V souladu se zákonem o státní službě bude Marie Bílková zastupovat ministryni a účastnit se například jednání výborů nebo komisí Poslanecké sněmovny. Do funkce byla jmenována s účinností od 1. srpna 2020.

Ministerstvo financí: Marie Bílková jmenována náměstkyní ministryně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Brífink ministerstva financí o pokračování Pětadvacítky pro OSVČ a její rožšíření pro společníky malých s.r.o. a dále pozastavení EET do konce roku 2020
reklama

„Marie Bílková je uznávanou odbornicí v rozpočtové a sociální politice státu. Na Ministerstvu financí se dlouhodobě zabývá i důchodovou problematikou a je místopředsedkyní důchodové komise. Věřím, že ve své nové funkci zúročí všechny zkušenosti a znalosti, které získala během svého působení ve státní správě,“ uvedla ministryně financí Alena Schillerová.    

Ing. Marie Bílková v letech 2015 až 2020 vedla odbor Rozpočtová politika společensky významných odvětví na Ministerstvu financí. V roce 2013 až 2014 zastávala funkci Generální ředitelky Generálního ředitelství Úřadu práce. V předchozích letech působila na vysokých manažerských pozicích v rámci resortu Ministerstva financí i Ministerstva práce a sociálních věcí. Věnovala se systémovému nastavení interního auditu a kontroly, otázkám z oblasti práce a zaměstnanosti a rozpočtové politice ve vybraných oblastech. Marie Bílková není a nebyla členem žádné politické strany. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze.

Současně k 31. červenci byl z funkce náměstka člena vlády odvolán Doc. Ing. Jiří Volf, CSc. Na Ministerstvu financí nicméně zůstává i nadále, věnovat se bude vládní a parlamentní agendě a strategickým společnostem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrad: Prezident republiky převzal srbské státní vyznamenání

16:14 Hrad: Prezident republiky převzal srbské státní vyznamenání

Prezident republiky Miloš Zeman převzal srbské státní vyznamenání