Ministerstvo financí: Režimu reverse charge budou podléhat i telekomunikační služby

31.08.2016 17:20 | Zprávy

Vláda dnes na svém zasedání schválila návrh Ministerstva financí, kterým se rozšiřuje použití režimu reverse charge také na vybrané telekomunikační služby. Cílem nařízení je zabránit daňovým únikům, které byly zjištěny i při poskytování některých telekomunikačních služeb. Toto nařízení bude účinné od 1. října 2016.

Ministerstvo financí: Režimu reverse charge budou podléhat i telekomunikační služby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo financí

Telekomunikační služby jsou poslední komoditou, u které se zavádí reverse charge nařízením vlády v rámci tzv. dočasného použití režimu přenesení daňové povinnosti. „Podařilo se nám rozšířit reverse charge na všechny komodity, kde to díky vládním nařízením může náš resort ovlivnit přímo. To jen dokazuje, že v boji s daňovými podvody děláme skutečně maximum,“ uvedl ministr financí Andrej Babiš. „Problém karuselových podvodů je velmi vážný, vždyť kvůli nim stát i občané ročně přicházejí o 90 miliard korun. Na to musíme reagovat opravdu rychle a důsledně. A to se nám i daří,“ dodal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Vliv Ruska

Jak podle vás více bojovat s vlivem Ruska u nás? Sám přiznáváte, že s ním dostatečně nebojovala ani předchozí vláda. A objektivně, nemyslíte, že se Macinka jako jeden z mála ve vládě staví proti Rusku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOOÚ: Odborný seminář na téma AI podvody

11:14 ÚOOÚ: Odborný seminář na téma AI podvody

Ve středu 1. dubna se na Úřadě pro ochranu osobních údajů uskutečnil odborný seminář určený široké v…